Divu gadu laikā internetbanku lietotāju skaits Latvijā dubultojies

Rīga, 2.aug., LETA. Kopš 2005.gada sākuma internetbanku lietotāju skaits Latvijā ir palielinājies gandrīz divas reizes, liecina pēc Latvijas Interneta asociācijas (LIA) pasūtījuma "Euro Data" veiktais pētījums.

Kā aģentūru LETA informēja LIA izpilddirektors Viesturs Plešs, ja 2005.gada sākumā internetbanku pakalpojumus izmantoja apmēram 521 000 Latvijas iedzīvotāju, tad šā gada vidū - 963 000.

 

Pētījumā secināts, ka vispopulārākā Latvijā bijusi "Hansabankas" internetbanka, kuru izmanto 42% no visiem lietotājiem, savukārt otrajā vietā ir "SEB Latvijas Unibanka" ar 24%. Trešā populārākā internetbanka Latvijā ir "Parex banka", kuru izmanto 14% no visiem Latvijas internetbanku lietotājiem.

 

"Hansabankas" internetbankas lietotāju skaits šā gada vidū bija 610 000 klientu. Salīdzinājumā ar 2005.gada sākumu visstraujāk internetbankas lietotāju skaits audzis "Latvijas Krājbankai" - par 60% jeb no 58 000 lietotāju līdz 96 000 lietotāju.

 

91% no visiem Latvijas internetbanku lietotājiem ir privātpersonas, savukārt 9% ir juridiskās personas.

 

Plešs norāda, ka, iepērkoties internetā, ir svarīgi zināt, ka informācija, kas tiek nodota konkrētam interneta veikalam, netiks izmantota tālākos norēķinos.

 

Patlaban vairākas bankas - "DnB Nord banka", "Latvijas Hipotēku un zemes banka", "Latvijas Krājbanka" un "SEB Latvijas Unibanka" - ir ieviesušas 3D drošības sistēmu. Savukārt "Hansabanka" ir pirmā no kredītiestādēm, kuras internetbankā iespējams izmantot Latvijas Pasta izdoto elektronisko parakstu.

 

Pētījums apliecina to, kas jau plaši jūtams ikdienā, ka ir ļoti ievērojami pieaudzis internetbankas lietotāju skaits. Var droši prognozēt, ka šis skaits tikai palielināsies.

 

Patlaban potenciāls attīstības lēciens saredzams elektroniskā paraksta ieviešanai banku norēķinos. Ir acīmredzams, ka bankas pašlaik nogaida, kamēr palielināsies šī pakalpojuma izmantotāju skaits.

 

Plašāka attīstība būs vērojama elektroniskās iepirkšanās pakalpojumiem ar 3D drošības sistēmu gan e-veikalos, gan norēķinos par dažādiem pakalpojumiem, prognozē "RIX Technologies" izpilddirektore.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas