Dobelis nosūtījis Lapsam rakstisku lūgumu ierasties uz komisijas sēdi

Rīga, 16.nov., LETA. Parlamentārās izmeklēšanas komisijas jautājumos par iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā priekšsēdētājs Juris Dobelis (TB/LNNK) šodien nosūtījis rakstisku lūgumu grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" izdevējam Lato Lapsam ierasties uz komisijas sēdi, aģentūru LETA informēja Dobelis.

Deputāts pauda izbrīnu par Lapsas lūgumu policijai noskaidrot, vai viņam nav zvanījis viltvārdis. Dobelis apstiprināja, ka tiešām vakar zvanījis Lapsam un lūdzis viņu ierasties uz komisijas sēdi.

Jau ziņots, ka Lapsa vērsies policijā ar lūgumu pārbaudīt, vai kāds viltvārdis neuzdodas par Saeimas deputātu Dobeli.

Lapsa aģentūrai LETA pastāstīja, ka zvanu no nepazīstama numura saņēmis ceturtdien. Zvanītājs, kurš izklausījies iereibis, agresīvā formā paziņojis, ka esot cilvēks, kas cīkstoties pa dubļiem, bet pēc tam vīrietis apgalvojis, ka esot deputāts Dobelis un gribot Lapsu aicināt uz komisijas sēdi.

Kad žurnālists lūdzis zvanītāju sevi kādā veidā identificēt, nepazīstamais kļuvis vēl agresīvāks un paziņojis, ka saruna tiekot ierakstīta un ka viņš neesot "ne Zatlers, ne Romas pāvests, bet tieši Juris Dobelis".

"Tā kā pārliecinoši identificēt sevi viņš joprojām negribēja un nebija ticams, ka cienījams Saeimas deputāts un atbildīgas komisijas vadītājs nezinātu, kādā veidā atbilstoši likumam komisija uz savu sēdi izsauc kādu personu", Lapsa nolēmis lūgt policijai noskaidrot, kāds viltvārdis uzdodas par Dobeli un kādu, iespējams, ļaunprātīgu iemeslu dēļ tas tiek darīts.

Dobelis aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja, ka aicinājis Lapsu ierasties uz komisijas sēdi, taču žurnālists neesot vēlējies ar viņu runāt un nometis telefonu.

Ja komisijas nosūtītais rakstiskais lūgums ierasties uz sēdi tiks ignorēts, žurnālists tikšot atvests piespiedu kārtā, kā to paredz likums.

Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likuma 7.pantā ir noteikts: "Ja persona neierodas pēc parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzaicinājuma, tiesa pēc komisijas ierosinājuma lemj par personas piespiedu atvešanu."

Kā ziņots, Dobelis ceturtdien aģentūrai LETA paziņoja, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija tuvākajā laikā uz savu sēdi aicinās Lapsu un, iespējams, arī uzņēmēju Oļegu Stepanovu, lai noskaidrotu, vai patiesībai atbilst komisijas rīcībā nonākusī neoficiālā informācija, ka par grāmatas "Tiesāšanās kā ķēķis" izdošanu Lapsa no Stepanova saņēmis 20 000 latu.

Lapsa komentāros par Dobeļa paziņojumu bija lakonisks: "Kā zināms, ja cilvēks sāk dubļos cīkstēties ar cūku, agri vai vēlu viņš pamana, ka cūka šo cīniņu patiesībā izbauda. Tā ka, lai "Haritonova pastnieks" šādām nodarbēm pameklē kādu, kam patīk izpriecas viņa stilā."

Kā ziņots, Dobelis 1994.gadā toreizējam premjeram Mārim Gailim nogādāja kopumā 360 politiķu, uzņēmēju un citu cilvēku parakstītu vēstuli ar lūgumu atbrīvot no apcietinājuma par reketa karali dēvēto un vēlāk par izspiešanu notiesāto Ivanu Haritonovu.

Arī Stepanovs Dobeļa iniciatīvu raksturoja īsi: "Ir nožēlojami, ka Saeimas deputāts nolaižas līdz tirgus tantes līmenim un atstāsta baumas."

LETA jau ziņoja, ka tikušas noklausītas advokāta Andra Grūtupa biroja stacionāro tālruņu sarunas laika posmā no 1998. līdz 2000.gadam un šo sarunu pārveidoti atšifrējumi publicēti grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis". Sarunas rada aizdomas par iespējamām koruptīvām saitēm, nelikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā, proti, par "pareizo" tiesnešu sarunāšanu konkrētām civillietām, "pareizu" spriedumu gatavošanu - pat tādu, kurus tiesnesim nodiktē advokāts, tiesvedības taktikas saskaņošanu starp tiesnešiem un advokātiem u.c.

Izveidot Parlamentārās izmeklēšanas komisiju rosināja partiju "Jaunais laiks" un "Saskaņas centrs" deputāti. Saskaņā ar Saeimas prezidija un Frakciju padomes lēmumu komisijā darbojas pa diviem deputātiem no katras frakcijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas