Dolgopolovu atkārtoti ievēlē par "Jaunā centra" priekšsēdētāju

Rīga, 24.nov., LETA. Partijas "Jaunais centrs" (JC) kongresā šodien par tās vadītāju atkārtoti tika ievēlēts Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs, kurš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu. Par Dolgopolova vietniekiem tika ievēlēti Aivars Bergers un Mihails Kameņeckis.

Dolgopolovs debatēs uzsvēra, ka JC būtu gatavs strādāt "varavīksnes valdībā", ja tās mērķi nebūtu pretēji JC. Politiķis tomēr prognozēja, ka nākamā, visticamāk, būs "pagaidu valdība".

Kongresā faktiski vienbalsīgi tika ievēlēti 15 JC valdes un 43 padomes locekļi. Darbam Ētikas komisijā tika ievēlēti pieci partijas biedri, bet komisiju vadīs Ēriks Rozencveigs, kurš visai partijai vēlēja, lai komisija līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām "būtu bezdarbnieki".

Dolgopolovs uzrunā kongresa delegātiem uzsvēra, ka desmit mēneši kopš JC 5.kongresa līdz šodienai bijuši piesātināti ar dažādiem notikumiem - samilzušas ekonomiskās problēmas, paaugstinājusies inflācija, ko nespēj kompensēt algu pielikumi, budžeta pieņemšana, kurā mazāk naudas atvēlēts sociālajām vajadzībām - tas viss kopā radījis "milzīgu plaisu starp valdības struktūrām un tautu". Šīs plaisas esamību netieši atspoguļojuši arī mītiņi un "krītošie uzticības reitingi".

Atskatoties uz līdz šim paveikto, JC priekšsēdētājs sacīja, ka JC kopā ar "Saskaņas centra" (SC) biedriem konstruktīvi īstenojuši iepriekš nospraustos mērķus, un, lai gan nav tikuši uzklausīti viņu priekšlikumi budžeta izstrādē, tie ņemti vērā citu likumprojektu izstrādāšanā.

Kā pozitīvu sasniegumu Dolgopolovs minēja Aivara Endziņa un Ābrama Kleckina kandidatūru atbalstīšanu, kuras izpelnījušās uzticību. JC vadītājs akcentēja, ka no tā secināms: partija būtu gatava piedāvāt profesionālus kandidātus praktiski jebkuram amatam.

Definējot JC nostāju un mērķus 2008.gadam, Dolgopolovs sacīja, ka, neskatoties uz Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas pārstāvja Daiņa Īvāna izteikumiem presē, kuros viņš kritiskus vārdus veltījis SC un JC, partijai ir nepieciešama cieša sadarbība ar LSDSP. Sadarbība nepieciešama "gan mums, gan viņiem," uzsvēra Dolgopolovs, piebilstot, ka Rīgas domē jau ticis noslēgts attiecīgs sadarbības līgums.

"Kaut mēs sevi nesaucam par sociāldemokrātiem "de jure", taču mūsu programmai ir šāds akcents," savā runā kongresa delegātiem uzsvēra Dolgopolovs.

Viņš norādīja, ka noticis arī JC un Tautas saskaņas partijas (TSP) tuvināšanās process, lai gan atsevišķas sarunas nav īstenojušās.

Viņš kritiskus vārdus veltīja pašam JC, sakot, ka partijai patlaban pietrūkst "labu politisko ambīciju uz labas juridiskās bāzes", kā arī demokrātijas pašā organizācijā. Dolgopolovs sacīja, ka tieši demokrātijas trūkums politiskajā organizācijā ir tas iemesls, kura dēļ mēdz šķelties daudzas politiskās partijas. Viņš uzsvēra, ka "neredz nākotni bez centra", norādot, ka būtu lietderīgi atrast sadarbības partnerus, un visreālākā sadarbība esot tieši ar sociāldemokrātiem.

Dolgopolovs uzsvēra, ka vairākos punktos partijai izdevies atrast kopīgus risinājumus arī ar Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" apvienību, lai gan ar šo apvienību bijušas arī daudzas nesaskaņas.

Partijas vadītājs uzsvēra, ka JC "nekad nebūs pa ceļam ar ksenofobiem", kā arī radikāliem un klajiem nacionālistiem, jo JC nav vienu kopienu pārstāvošs politisks spēks.

Kā JC darbības mērķus 2008.gadam Dolgopolovs minēja gatavošanos eiroparlamenta un pašvaldību vēlēšanām 2009.gadā, partijas iekšējo attīstību, tās struktūras pilnveidošanu un jaunu biedru iesaistīšanu, īpaši akcentējot Ētikas komisijas izveidošanu, kontekstā ar apvienības biedru uzvārdu izskanēšanu tā dēvētā "Jūrmmalgeitas skandāla" un balsu pirkšanas skandāla Rēzeknes pašvaldības vēlēšanās kontekstā.

Dolgopolovs informēja kongresa delegātus, ka īsi pirms šīsdienas pasākuma saņemta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēstule, kurā birojs atzinis, ka pabeigta JC finanšu darbības pārbaude un nav konstatēti pārkāpumi.

"Ticu, ka mums priekšā ir nevis jaunie, bet normālie laiki," savas runas noslēgumā sacīja Dolgopolovs.

Uz JC konferenci bija ieradušies arī vairāku citu politisko spēku pārstāvji. LSDSP viens no līderiem Jānis Dinevičs precizēja Dolgopolova iepriekš teikto, sakot, ka "ar JC LSDSP nekad nav bijušas publiskas domstarpības". Dinevičs kā valsts nākotnes attīstības scenāriju minēja sabiedrības polarizāciju, kad vienā nometnē būšot "lokālpatrioti", neatkarīgi no viņu tautības, bet otrā daļā "tie, kas uzskata, ka viss labais ir ārzemēs" un kas savu viedokli saskaņo ar "jebkādu" vēstniecību.

Dinevičs solīja izvērtēt viņa pārstāvētās partijas un JC nākotnes sadarbības iespējas.

LPP pārstāvis Andris Ameriks JC kongresa delegātiem sacīja, ka Rīgā esot vērojama laba praktiska sadarbība starp frakcijām. Viņš norādīja, ka patlaban esot vērojama tendence meklēt visiem amatiem bezpartejiskus kandidātus, taču no partijas piederības, pēc viņa teiktā, nebūtu jākaunas.

Uzstājoties debatēs JC biedrs Igors Pimenovs sacīja, ka no pieņemtajiem statūtiem redzams, ka JC attīstīsies tieši kā sociāldemokrātiska partija, bet cits JC biedrs Gundars Valants akcentēja, ka tautas lielākās daļas intereses, arī JC, pamatā pārstāvot "Saskaņas centrs", lai gan "mūs saukā par piektajām kolonnām un Maskavas roku".

Valants gan piebilda, ka viņam šā gada laikā radies tāds iespaids, ka JC nav savas pozīcijas un tikai kopā ar SC iespējams nospraust mērķus. Viņš piebilda, ka arī reģionu nodaļas "var nest tautā" vēl saprotamāk sociāldemokrātiskās idejas.

9.Saeimas vēlēšanās JC kopā ar Tautas saskaņas partiju, Latvijas Sociālistisko partiju un Daugavpils pilsētas partiju startēja "Saskaņas centra" sarakstā un ieguva 14,42% vēlētāju balsu, kas nodrošināja 17 parlamenta deputātu mandātus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas