Doma laukumā uz sapulci par tiesisku valsti pulcējas ap 8000 cilvēku

Rīga, 3.nov., LETA. Sestdien uz tautas sapulci "Par tiesisku Latviju! Par godīgu politiku!" Rīgā, Doma laukumā un tā apkaimes ielās bija sapulcējušies aptuveni 7000 - 8000 cilvēku, pēc pasākuma aģentūrai LETA atzina policijas pārstāvji.

Sanākušos Latvijas iedzīvotāju tūkstošus uzrunāja arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, aicinot iedzīvotājus būt politiski aktīviem.

"Es šodien atnācu, lai pildītu savu pienākumu, aicinu, jūs izvirzīt konkrētus lozungus un būt politiski aktīviem. Kādu mēs gribam Latviju, kurp mēs ejam? Mēs nevaram sagraut Latviju, mums tā ir jāuzceļ uz vērtībām," sacīja valsts vadītājs.

"Lai mūsu valsts būtu stipra, un lai neviena sveša vara neietekmētu mūsu tautas likteni, mums ir jāievēro demokrātija, jāizlasa Satversme, un jārīkojas kā tajā ir teikts, jo Satversme ir demokrātijas garants. Vai jūs esat gatavi pildīt Satversmi? Vēlreiz aicinu pārdomāt katru savu soli un kalpot Latvijai," sacīja Zatlers.

Viņš minēja, ka prezidents viens neko nevar izdarīt. "Tikai kopā mēs varam izdarīt," teica Zatlers.

Sanākušie Latvijas iedzīvotāju Valsts prezidentu sagaidīja ar saucieniem "atlaist Saeimu". Šis pats aicinājums vairākkārt pārtrauca Valsts prezidenta uzrunu.

Pēc Zatlera teiktā, visam ir jānotiek Satversmē noteiktajā kārtībā un patlaban nav nekādu pazīmju, kas liktu atlaist Saeimu. Valsts vadītājs norādīja, ka Saeima spēj atbildīgi rīkoties, piemēram, tā ar 92 balsīm nobalsoja par Latvijas Bankas prezidenta iecelšanu un patlaban partijās notiek diskusijas.

Uz sapulci bija sanākuši un sabraukuši gan Rīgas, gan arī citu Latvijas pilsētu, piemēram, Cēsu, Dundagas, Daugavpils, Saulkrastu iedzīvotāji.

Daži turēja plakātus, piemēram, ar uzrakstiem "Saeimu bez mākoņiem" un "Varu Latvijas tautai", "Zatler, neesi zaķis - atlaid Saeimu" un citus.

Pasākumā ar savas partijas karogiem piedalījās arī partijas "Jaunais laiks" pārstāvji, piemēram, bija redzams partijas pārstāvis Rīgas domē Dainis Kalns, kā arī šīs partijas deputāti parlamentā Einars Repše, Uldis Grava, Ausma Kantāne, Sandra Kalniete.

Bija ieradušies arī partijas "Visu Latvijai" pārstāvji, kas plakātos pauda savu pārliecību, piemēram, plakātā aicinot "nepieļaut jaunus imigrantus".

Sanākušo vidū bija redzami arī Rīgas domes deputāti Vilnis Zariņš (TB/LNNK) un Ivans Ivanovs ("Dzimtene"), kurš iedzīvotājiem dalīja avīzes "Latvijas Sociālists" eksemplārus.

Pasākuma laikā uzrunas mijās ar Latvijas koru dziesmām.

Uzrunās politiķiem tika izteikts aicinājums īstenot godīgu un tiesisku politiku valstī, kā arī vairākkārt izskanēja aicinājums atlaist Saeimu.

Rakstniece Andra Neiburga sacīja, ka "tikai svešie var izvēlēties prezidentu zoodārzā". Viņa aicināja Valsts prezidentu atlaist Saeimu. Šai domai atbalstu ar saucieniem un aplausiem pauda daudzi sanākušie.

Saeimas deputāte Sandra Kalniete (JL) pauda uzskatu: gadījumā, ja Saeima negodīgi izmanto tautas uzticību, tā ir jāatlaiž.

Viņa akcentēja, ka tauta vairs netic pašu ievēlētajai Saeimai un valdībai, taču bez sabiedrības uzticības Latvijas valsts neplauks. Latvijas politiķiem ir jānoliek malā savas nesaskaņas un jāsanāk kopā, lai kopīgi rastu risinājumu, sacīja Kalniete.

Rakstniece Marina Kosteņecka mudināja cilvēkus sanākt atkal un atkal, lai pateiktu "Nost ar cinisku politiku, nost ar cinismu." Šo aicinājumu sapulces dalībnieki uzņēma ar aplausiem.

Doma laukumā sanākušie iedzīvotāji pauda gan gandarījumu, gan vilšanos par sanāksmē pieredzēto.

Vairāki iedzīvotāji pauda gandarījumu, ka tauta vēlas savā valstī kaut ko mainīt un ka tik sliktā laikā, kad nepārtraukti krīt slapjš sniegs, ieradušies tik daudz cilvēku. Iedzīvotāji atzina, ka sanākuši, jo nav apmierināti ar pašlaik valstī un valdībā notiekošo.

Vairāki cilvēki aģentūrai LETA norādīja, ka gaidījuši no pasākuma vairāk. "Cerēju, ka būs kā 80.gadu beigās, bet šodien Tautas sapulcē nav vairs tās noskaņas," sacīja kāda sapulces dalībniece no Rīgas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas