Dombrovska valdībā nav pilnīgas vienprātības, bet visiem tā šķiet labākā

Nav labākas koalīcijas par tagadējo Valda Dombrovska ( Vienotība ) vadīto valdību. Tā uzskata visu trīs koalīcijas partiju pārstāvji.

Pāris mēnešos premjera pārstāvētā Vienotība acīmredzami nostiprinājusi savu ietekmi. Dažbrīd ir iespaids, ka, to apzinoties, tā demonstrē savu spēku, līdzīgi kā kādreiz atļāvās pieredzējusī Tautas partija.

 

Taču īsā laikā koalīcija ir vienojusies par fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanas likumu, drīzumā plāno pieņemt grozījumus Kārtības rullī, lai atteiktos no aizklātajiem balsojumiem, ir panākta fiskālā disciplīna. Koalīcija tikusi pāri nākamā gada valsts budžetam, neaizskarot pensijas un darba algas, pabeigusi starptautiskā aizdevuma programmu.

 

Maz ticams, ka Vienotība to visu būtu tik nesāpīgi izdarījusi kopā ar citiem partneriem. Kā ikvienā koalīcijā, arī šajā ir strīdi un viedokļu dažādība, bet pagaidām neviens par to publiski nerunā tādā tonī, ka varētu aizskart partnerus un ieņemt centrālo vietu ziņās. Lietu izrunāšana notiek neafišētās sarunās, kāda īsi pirms Ziemassvētkiem premjera partijas līderiem bija ar VL-TB/LNNK.

 

Konflikts par Latvijas krājbankas maksātnespējas administratoru pēc tam, kad šim amatam izvirzīja Aigaru Lūsi no VL-TB/LNNK, bija pirmais redzamākais strīds.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas