Dombrovskis cer uz ZZS un TB/LNNK balsīm viņa apstiprināšanai premjera amatā

Rīga, 6.dec., LETA. Partijas "Jaunais laiks" (JL) izvirzītais premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis cer uz Zaļo un zemnieku savienības un apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK balsīm gadījumā, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers viņam uzticēs nākamās valdības veidošanu, par to šodien pēc tikšanās ar Zatleru informēja Dombrovskis.

Minētajām trim partijām nav Saeimas vairākuma atbalsta, tām parlamentā ir tikai 42 balsis.

 

Dombrovskis norādīja, ka neesot arī izslēgts Tautas partijas (TP) atbalsts, jo TP nav paudusi skaidru viedokli par JL izvirzīto premjera amata kandidātu, tāpat kā JL nav paudusi viedokli par TP izvirzīto premjera amata kandidātu.

 

Dombrovskis nolēmis jau tuvākajā laikā uz aicināt uz publiskām debatēm TP izvirzīto premjera amata kandidātu Edgaru Zalānu. Dombrovskis norādīja, ka Zalāns amatam izvirzīts tikai vakar un viņš nav piedalījies koalīcijas partiju sarunās par jaunas valdības veidošanu, tāpēc būtu svarīgi zināt viņa viedokli.

 

Dombrovskis vēl nezināja, kad un kur varētu notikt debates, taču pasākumu viņš iecerējis jau tuvākajās dienās.

 

Šodien tiekoties ar Zatleru, Dombrovskis pauda savu redzējumu par tiesiskuma nostiprināšanu valstī, ekonomisko un sociālo jautājumu risināšanu.

 

"Mēs runāsim ar visām labējām partijām," sacīja Dombrovskis un norādīja, ka JL labprātāk strādātu trīs vai četru partiju koalīcijā, taču, ja koalīcijā būs piecas partijas, vajag noteikt stingras vienošanās, kādā tiek ņemti vērā arī citu koalīcijas partiju viedokļi.

 

Kā ziņots, Zatlers šodien sāk sarunas ar trīs partiju premjera amata kandidātiem. Šodien viņš vēl tiksies ar Ivaru Godmani (LPP/LC), bet plkst.16 - ar Zalānu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas