Dombrovskis: cigarešu kontrabandas apkarošanā pirmie rezultāti jau ir redzami

RĪGA, AUG 16, BNS - Cigarešu kontrabandas apkarošanā pirmie darba rezultāti jau ir redzami, pirmdien intervijā LTV raidījumā "Labrīt, Latvija!" atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš stāstīja, ka šogad septiņos mēnešos nodokļu ieņēmumu plāns izpildīts par 102%. "Budžets pildās ar nelielu pārpildi. Ja paskatās pa atsevišķiem nodokļiem, tad ainas ir dažādas. PVN un UIN ir ar pārpildi, IIN un akcīzes nodoklis savukārt neizpildās. Katrā nodoklī ir specifiska situācija," klāstīja valdības vadītājs.

 

Dombrovskis informēja, ka ir aktivizēts dienestu darbs, lai turpinātu apkarot akcīzes preču kontrabandu.

"Uzlabojumi ir. Ja gada sākumā mēs no cigarešu akcīzes iekasējām 50%, tad tagad mēs iekasējam 80% no plāna. Ir gan vēl pietiekoši daudz darāmā," atzina premjers.

 

Dombrovskis uzsvēra, ka ir daudz darāmā arī alkohola kontrabandas apkarošanā.

 

Jau ziņots, ka Latvijas šā gada budžetā deficīts paredzēts zem 8,5% no iekšzemes kopprodukta. Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi iecerēti 3,862 miljardi latu, kas ir par 160,2 miljoniem latu jeb 4% mazāk nekā 2009.gadā, savukārt valsts konsolidētā budžeta izdevumi plānoti 4,386 miljardi latu, kas ir par 300,8 miljoniem latu jeb 6,4% mazāk nekā 2009.gadā.

 

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas