Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dombrovskis savas trešās valdības darbu uzskata par "kopumā sekmīgu"

Rīga, 17.maijs, LETA. Premjers Valdis Dombrovskis (V) savas trešās valdības darbu pirmajā pusgadā uzskata par "kopumā sekmīgu".

Iekšpolitiski ir izdevies atjaunot valsts finanšu stabilitāti un ekonomikas izaugsmi, bet starptautiski - atjaunot valsts reputāciju starptautiskajos finanšu tirgos, sekmīgi noslēdzot starptautiskā aizdevuma programmu, kā arī uzlabojot valsts kredītreitingu, šodien savā ikgadējā ziņojumā Saeimā sacīja Ministru prezidents.

 

"Tas, kā mūsu valsts pārvarēja krīzi, šobrīd tiek minēts kā piemērs tām krīzes skartajām eirozonas valstīm, kurām vēl tikai priekšā fiskālās konsolidācijas pasākumi," akcentēja Dombrovskis. Viņš arī uzskata, ka Latvija ir izmantojusi savu krīzes sniegto iespēju pārkārtoties un veikt reformas, un valsts patlaban ir stabilāka un stiprāka, nekā tā bija.

 

Arī lielais pieprasījums pēc Latvijas vērtspapīriem, kā arī fakts, ka visas lielās kredītreitingu aģentūras ir atjaunojušas Latvijas kredītreitingu investīciju līmenī, ir apliecinājumi tam, ka Latvija atkal bauda starptautisko investoru uzticību, akcentēja Dombrovskis. Investoru uzticību vēl vairāk stiprina starptautiskā aizdevuma programmas sekmīgā noslēgšana.

 

Premjers deputātiem šodien skaidroja, ka Latvijas izaugsme pašlaik nav saistīta ar "trekno gadu" izaugsmi, jo ir veiktas strukturālās reformas, kas ļauj valsts ekonomikai attīstīties ilgtspējīgi. Līdz ar strukturālajām reformām ir ielikti stabili pamati ekonomikas izaugsmei ilgtermiņā.

 

Valsts ir arī atjaunojusi uzticību starptautiskajos finanšu tirgos un ir kā piemērs eirozonas valstīm, kurās taupības režīma ieviešana vēl ir tikai gaidāma, sacīja Dombrovskis.

 

Viņš atzina, ka Latvija ir atzīta par vienu no nevienlīdzīgākajām valstīm Eiropas Savienībā, un uzsvēra nepieciešamību turpināt nodrošināt sociālo palīdzību neaizsargātākajiem iedzīvotājiem.

 

Sociāli atbildīga valsts nav iedomājama bez ilgtspējīgas sociālās sistēmas, uzsvēra premjers. Viņš skaidroja, ka sociālās sistēmas ilgtspēja ir sociālo reformu stūrakmens, kam nepieciešams pievērst gan valdības, gan Saeimas uzmanību turpmākajos gados.

 

Dombrovskis norādīja, ka sociālās apdrošināšanas sistēmas uzņemtās saistības pret iemaksu lielumu sociālajā budžetā, kā arī esošā demogrāfiskā situācija Latvijā rada pamatotas bažas par sociālā budžeta ilgtermiņa stabilitāti. Lai nodrošinātu sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti ilgtermiņā, valdība pieņēmusi lēmumu pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 65 gadiem.

 

Tāpat Dombrovskis norādīja, ka Latvija aktīvi piedalās Eiropas Savienības (ES) nākotnes veidošanā, atbalstot ciešāku ES integrāciju un uzskatot, ka Latvijas vieta ir ES uz priekšu virzošajā kodolā.

"Mēs esam gatavi kopā ar citām valstīm atjaunot Eiropas konkurētspēju un strādāt tās drošas nākotnes labā. Latvijai ir jāatbalsta aizvien ciešāka Eiropas valstu sadarbība, vienlaicīgi nodrošinot Latvijas valsts interešu aizstāvību ES kopējās politikas veidošanā un īstenošanā," teica premjers.

 

Viņš arī uzskata, ka valdības vadīšana uzticēšana viņam bija svarīga vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, atkārtota valdības uzticēšana vienam vadītājam bija apliecinājums iepriekšējo valdību nospraustā kursa un izvēlēto darba virzienu pamatotībai. Otrkārt, šī atkārtotā iespēja vadīt valdību dod iespēju turpināt darbu pie iesāktā, vienlaikus ieviešot korekcijas tajās jomās, kurās bijām konstatējuši nepilnības.

 

Treškārt, neskatoties uz samērā biežajām valdības maiņām, valdības veidošanas uzticēšana vienam politiskajam spēkam radīja tik nepieciešamo politikas veidošanas pārmantojamību un stabilitāti, kurai īpaša nozīme bija tieši krīzes pārvarēšanas laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas