Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dombrovskis uzsver nepieciešamību politikā atbrīvoties no oligarhu varas un naudas

RĪGA, MAR 06, BNS - Premjers Valdis Dombrovskis ("Jaunais laiks") "Vienotības" dibināšanas kongresā uzsver nepieciešamību Latvijā atbrīvoties no oligarhu varas un naudas politikā.

Uzrunājot klātesošos "Vienotības" dibināšanas kongresā sestdien, Dombrovskis uzsvēra, ka pirms divdesmit gadiem, kad tika atjaunota Latvijas neatkarība, politiķi bija vienoti ar tautu "gan ielās, gan domās un idejās". Savukārt "turpmāko gadu prihvatizācijas afēras, politbiznesa projekti un, visbeidzot "trekno gadu" bezatbildīgā politika ir izveidojuši milzīgu atsvešinātības plaisu starp varu un tautu".  

"Šajā sakarā es gribētu skart arī nepieciešamību ierobežot naudas un oligarhu lomu politikā," uzsvēra premjers.

 

Viņš norādīja, ka gada sākumā valdība apstiprināja un iesniedza Saeimā likumprojektu par partiju finansēšanu no valsts budžeta, par ko paredzamas vēl plašas diskusijas. Tomēr valdības vadītājs esot "dziļi pārliecināts, ka no sponsoriem un oligarhiem atkarīgas partijas valstij izmaksā daudz dārgāk, nekā publiskajam finansējumam paredzētie līdzekļi".

 

"Tomēr, papildus ir nepieciešams samazināt fizisko personu ziedojumu maksimālo apjomu, kā arī samazināt priekšvēlēšanu tēriņu griestus," piebilda Dombrovskis, norādot, ka arī par šo jautājumu paredzamas "smagas debates", jo "ne visi ir ieinteresēti politiskās vides sakārtošanā".

 

"Tomēr politiskās vides sakārtošana un sabiedrības uzticības atjaunošana ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem ne tikai tam, lai krīzes pārvarēšanas pasākumus un smagos lēmumus varētu pieņemt un īstenot dzīvē, bet arī tādēļ, lai nākamajās Saeimas vēlēšanās dominētu pilsoniski atbildīga, aktīva un gudra vēlētāju pozīcija. Lai balsis nevarētu nopirkt ne tiešā, ne pārnestā nozīmē," uzsvēra Dombrovskis, paužot pārliecību, ka rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās iedzīvotāji apliecinās prasību "pēc jaunas, godīgas un eiropeiskas politikas, kam nav nekā kopīga ar oligarhu politbiznesa projektiem".

 

Savukārt, runājot par "Vienotību", JL pārstāvis norādīja, ka viņa skatījumā apvienībā nav un "nedrīkstētu būt vienādi domājošu, vienādi runājošu un vienādi visas lietas tverošu cilvēku kopums".

 

"Ja saka, ka patiesība dzimst strīdos, tad vienotība visticamāk sakņojas patiesībā. Jo tikai tad, ja savās diskusijās būsim savstarpēji atklāti un patiesi viens pret otru, mūs cienīs, mums ticēs un mūsu viedokli respektēs," viņš uzsvēra, vienlaikus norādot - sabiedrība pieprasa atklātu un godīgu politiku, un tās vārdā "Vienotības" dibinātāji arī ir nākuši kopā.

 

Jau vēstīts, ka sestdien Latvijas Nacionālajā teātrī norit apvienības "Vienotība" dibināšanas kongress, ko ceļā uz 10.Saeimas vēlēšanām nolēmušas izveidot trīs patlaban parlamentā pārstāvētas partijas - "Jaunais laiks", "Pilsoniskā savienība" un "Sabiedrība citai politikai".

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas