Drīzumā varētu mainīties ASV vēstnieks Latvijā

Rīga, 22.nov., LETA. Iespējams, drīzumā tiks nomainīts ASV vēstnieks Latvijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Nākamā gada februārī apritēs trīs gadi, kopš ASV vēstnieces pienākumus pilda Ketrīna Toda Beilija.

 

"Visi vēstnieki jebkurā valstī ir prezidenta izvirzīti, un viņi bauda šo privilēģiju pārstāvēt ASV katrā no valstīm," aģentūrai LETA norādīja ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļā, piebilstot, ka izvirzītā vēstnieka darba termiņš ir trīs gadi.

 

Tomēr vēstniecība nekomentē, vai drīzumā mainīsies ASV vēstnieks Latvijā. Savukārt Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis aģentūrai LETA sacīja, ka ministrijas rīcībā nav informācijas, ka tuvākajā laikā tiks nomainīts ASV vēstnieks.

 

Beilija ir piektā ASV vēstniece Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Pirms viņas šos pienākumus trīs gadus pildīja Braiens Karlsons.

 

Beilija par ASV vēstnieci Latvijā oficiāli kļuva 2005.gada februārī. No nominēšanas vēstnieces amatā 2004.gada 8.septembrī līdz brīdim, kad viņa iesniedza akreditācijas vēstuli toreizējai Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, pagāja vairāki mēneši.

 

"Tā ir ievērības cienīga pieredze, kuru esmu guvusi, strādājot zemē, kas ciena demokrātiju un brīvību un pēc nebrīves gadiem ir spējusi atjaunot savu valsti. (...) Atrazdamies tālu no savas zemes, esmu daudz iemācījusies, un šie trīs gadi kopā ar Latvijas ļaudīm un kultūru ir darījuši mani bagātāku. Varu teikt, ka tā ir privilēģija būt šeit, Rīgā," vērtējot nepilnus trīs Rīgā pavadītos gadus, iepriekš intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" sacīja Beilija.

 

Pirms kļūšanas par vēstnieci Latvijā Beilija darbojās Kentuki štata Republikāņu partijas Nacionālajā komitejā. Viņa bija arī Republikāņu padomes līdzpriekšsēdētāja. Beilija darbojās Vašingtonas Kenedija centra prezidenta konsultatīvās komitejas un Luisvilas universitātes Makkonela politiskās vadības un izcilības centra valdēs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas