Drošībnieku Gulbi patur apcietinājumā

Rīga, 7.nov., LETA. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma nemainīt no amata atstādinātajam Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta virsniekam Edgaram Gulbim piemēroto drošības līdzekli, un viņš paliks apcietinājumā.Gulbja advokāts Kārlis Paleps aģentūrai LETA norādīja, ka drošībnieks, būdams atbrīvots no apcietinājuma, pēc tiesas domām, varot "veikt aktīvu pretdarbību kriminālprocesam". Sīkākus komentārus par tiesas argumentiem Paleps sniegt nevēlējās, skaidrojot, ka ar tiem vēl nav pilnībā iepazinies: "Rakstveidā es tos varēšu skatīt rīt, tad arī būs komentāri."

Patlaban Gubim nav ļauts tikties vai sarakstīties ne ar savu māti, ne līgavu, ne ar kādu citu personu. Tāpat viņam liegta iespēja kontaktēties arī ar kapelānu, pastāstīja Paleps.

Advokāts prognozēja, ka šodienas tiesas lēmumu viņš tuvākajā laikā pārsūdzēs.

Paleps pastāstīja, ka Gulbis tiesas sēdes laikā iespēju robežās atbildējis uz visiem tiesas uzdotajiem jautājumiem. Gulbis, pēc advokāta teiktā, notiekošo uztver kā psiholoģisku teroru un šo nostāju viņš paudis arī tiesai.

Kā ziņots, Gulbis no Matīsa cietuma Rīgā uz tiesu namu šodien tika nogādāts ar pusotras stundas nokavēšanos.

Uz drošībnieka kakla bija fiksators. Viņš balstījās uz spieķa. Gulbis izskatījās novārdzis, viņa izteiktie vārdi "redz, kāds es esmu!" bija tikko saprotami.

Ieraugot Gulbi, viņa māte sāka raudāt, bet drošībnieka līgava Iveta Šteina vairākkārt izteica savu sašutumu: "Tas ir ārprāts! Tas nav vārdiem izsakāms!"

Aģentūrai LETA Šteina pastāstīja, ka pēdējo reizi Gulbi redzējusi dienā, kad viņš tika pārvests no slimnīcas "Gaiļezers" uz Olaines cietuma slimnīcu.

Iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/LC) šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja, ka Valsts policijas Iekšējās drošības birojā joprojām notiek izmeklēšana divos kriminālprocesos, kas uzsākti, lai pārbaudītu Gulbja tuvinieku izteiktās bažas par viņa spīdzināšanu, atrodoties īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, un par mīklainajiem notikumiem uz Salu tilta, kad Gulbis pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ izkļuva no konvoja automašīnas un iekrita vai ielēca Daugavā, pēc kā guva smagus miesas bojājumus.

Godmanis īsi un izvairīgi sacīja, ka, iespējams, jau drīzumā sabiedrība uzzinās par vēl aizturētām personām, kas saistītas ar Gulbi, un jauniem kriminālprocesiem.

Kā jau ziņots, Gulbis šonedēļ izrakstīts no Olaines cietuma slimnīcas un pārvests uz Matīsa cietumu Rīgā.

Iepriekš, 1.novembrī, uz plānoto tiesas sēdi par Gulbja drošības līdzekļa maiņu nebija ieradies viņa advokāts, tāpēc to nācās atlikt.

Uz tiesu veselības stāvokļa dēļ iepriekš netika konvojēts arī pats Gulbis.

Olaines cietuma slimnīcas galvenais ārsts Māris Jirgens pagājušajā nedēļā pastāstīja, ka Gulbja veselība pēdējo nedēļu laikā ir jūtami uzlabojusies. "Viņš bija pamatīgi apstrādāts," izteicās ārsts.

Jau ziņots, ka Gulbja advokāts 26.oktobrī iesniedza tiesā pieteikumu, prasot grozīt Gulbja drošības līdzekli un turpmāk nepiemērot viņam apcietinājumu.

"Ja pirms mēneša tika uzskatīts, ka izmeklēšana ir sākotnējā stadijā un Gulbis varētu to traucēt, tad šobrīd nav redzams, kā drošībnieks varētu kaitēt šim procesam, jo izmeklētājiem tika dots pietiekami ilgs laiks, lai veiktu visas nepieciešamās darbības, kamēr Gulbis atrodas apcietinājumā," aģentūrai LETA toreiz sacīja Paleps.

Advokāts pastāstīja, ka ar Gulbi tiekas tikai tā persona, kura pieņem drošībnieka liecības par procesu, kas ierosināts saistībā ar viņa aizturēšanu un notikumiem uz Salu tilta. Ne par ko citu Gulbis netiekot iztaujāts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas