Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dubulto sodus dzērājšoferiem, par alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem varēs sodīt arī veikalu īpašniekus

RĪGA, JUN 10, BNS - Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja Juridiskās komisijas sagatavotos grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas paredz paaugstināt sodu autovadītājiem, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā.

Likumprojektu atbalstīja 85 deputāti, bet pret bija četri tautas kalpi - klātesošie partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) pārstāvji.  

Likumprojekts paredz dubultot naudas sodu šoferiem, kuru organismā konstatēts vairāk par vienu promili alkohola. Tādējādi autovadītājam, kurš brauc 1-1,5 promiļu reibumā, paredzēts piemērot naudas sodu no 600 līdz 800 latiem, administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, kā arī uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības. Patlaban naudas sods ir 400 latu, bet tiesības par šādu pārkāpumu atņem uz vienu gadu.

 

Visbargākais sods paredzēts par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles. Par to paredzēts naudas sods no 800 līdz 1000 latiem, administratīvais arests no 10 līdz 15 diennaktīm, kā arī tiesību atņemšana uz četriem gadiem. Tāds pats sods plānots arī, ja autovadītājs bēg no policijas.

 

Savukārt, ja izelpā vai asinīs konstatētā alkohola koncentrācija ir no 0,5 līdz 1 promilei, paredzēts naudas sods no 300 līdz 450 latiem un tiesību atņemšana uz vienu gadu. Patlaban naudas sods ir no 200 līdz 300 latiem, bet tiesības atņem uz sešiem mēnešiem.

 

Autovadītājiem, kuru stāžs ir mazāks par diviem gadiem, par braukšanu 0,2-0,5 promiļu reibumā paredzēts naudas sods no 150 līdz 300 latiem, kā arī tiesību atņemšana uz sešiem mēnešiem. Patlaban naudas sods ir 100-200 latu, bet tiesības atņem uz trim mēnešiem.

 

Vienlaikus APK grozījumi paredz par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem sodīt arī veikalu īpašniekus.

 

Sods juridiskām personām, kuru tirdzniecības vietā nepilngadīgajiem tirgoti alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi, paredzēts no 500 līdz 1000 latiem. Ja šāds pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā, sods būs no 2000 līdz 5000 latiem.

 

Patlaban sods par alkohola un tabakas pārdošanu nepilngadīgajiem paredzēts tikai pārdevējam un ir robežās no 200 līdz 250 latiem.

 

Likumprojekts paredz arī daudz citu izmaiņu Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

 

Plānots, ka šie likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas