E-paraksts izmaksās aptuveni miljonu gadā

Elektroniskā paraksta uzturēšanas izmaksas pašlaik nedaudz pārsniedz vienu miljonu latu gadā, diskusijā par e-paraksta ieviešanu atzina e-paraksta pakalpojuma sniedzēja - Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Internetā lietojamā e-paraksta versija, kas ir pieejama no šā gada februāra, izmaksājusi ap 190 tūkstošiem latu, un LVRTC cer, ka e-paraksts nodrošinās finansiālu atdevi aptuveni četru līdz piecu gadu laikā.

 

«Pelnošs šis projekts būs tad, kad to lietos masveidā, un masveidā to izmantos tad, ja to lietot būs vienkārši,» uzsver LVRTC valdes loceklis Gints Kiršteins.

 

E-paraksta uzturēšanas izmaksas tiek segtas no LVRTC budžeta. E-paraksta izmantošana portālā www.eparaksts.lv ļauj vienkāršāk un lētāk parakstīt dokumentus internetā, neizmantojot viedkartes un karšu lasītājus. Viena dokumenta parakstīšana šobrīd maksā 29 santīmus, 20 paraksta iespējas var iegādāties par 2,9 latiem, bet par 6,99 latiem pieejams neierobežots parakstu skaits līdz gada beigām.

 

E-paraksta izmantošanai kā autentifikācijas līdzekli šobrīd var izmantot viedkarti vai SEB, Swedbank vai Citadele banku interneta bankas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas