Eiropas Padome nolemj sūtīt uz Latviju misiju minoritāšu un imigrantu uzturēšanās apstākļu valstī noskaidrošanai

Rīga, 21.nov., LETA. Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa birojs nolēmis drīzumā sūtīt uz Latviju misiju, lai noskaidrotu minoritāšu un imigrantu uzturēšanās apstākļus valstī, aģentūru LETA informēja kongresa Preses dienestā.

Iemesls lēmuma pieņemšanai ir bažas par minoritāšu un imigrantu stāvokli valstī.

 

Kongresa Preses dienests norāda, ka saskaņā ar Eiropas Savienības ziņojumu Latvijā ir vissliktākā integrācijas politika starp visām bloka valstīm.

 

2005.gadā Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress publiskoja ziņojumu par nepilsoņu stāvokli Latvijā un viņu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē. Kopš tā laika Latvijas valdībai nosūtīti vairāki ielūgumi apspriest šo jautājumu ar kongresu, taču šāda tikšanās vēl aizvien nav notikusi.

 

Savukārt Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts norāda, ka tas ir atvērts tikties ar dažādu starptautisko organizāciju pārstāvjiem, lai sniegtu informāciju un diskutētu par sekretariāta kompetencē esošajiem jautājumiem.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja sekretariāta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Lielķikute, šogad ir noritējušas ļoti daudzas tikšanās, piemēram, ar Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas prezidentu Renē Van der Lindenu un Cilvēktiesību komisijas īpašo ziņotāju par rasu, ksenofobijas un citu diskriminācijas formu izskaušanu Dudo Denē.

 

Sekretariāts šī gada septembrī kongresa pārstāvjiem norādīja, ka integrācijas sekretariāta kompetencē ir piešķirt mazākumtautībām atbalstu, strādāt pie diasporas, pilsoniskās sabiedrības un citiem jautājumiem, nevis to šķirot "pilsoņos nepilsoņos", kā to cenšas uzsvērt Eiropas Padome.

 

Ministrs Oskars Kastēns (LPP/LC) uz Strasbūru nedevās, jo jau iepriekš bija ieplānojis doties uz Lisabonu, kur piedalījās Eiropas Savienības "Vienādu iespēju gada visiem" noslēguma konferencē, skaidro sekretariātā.

 

Par komitejas sēdi Eiropas Parlamentā Kastēns informēja tieslietu ministru Gaidi Bērziņu (TB/LNNK), kura kompetencē ir izstrādāt, organizēt un koordinēt valsts politikas īstenošanu pilsonības jautājumos, bet arī tieslietu ministram šajā laikā nav bijusi iespēja doties uz Strasbūru.

 

Kastēns apsveic kongresa pārstāvju ideju par iespējamo vizīti Latvijā, lai runātu par mazākumtautību un imigrantu integrāciju Latvijā, jo, kā uzsver politiķis, "mums ir daudz sasniegumu, par kuriem mēs varam stāstīt, kā arī turpmākās ieceres, kā saliedēt sabiedrību".

 

Līdz šim Eiropas Padomes pārstāvji ir vēlējušies runāt tikai par nepilsoņu jautājumiem, norāda sekretariātā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas