Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eirovīzijā sacentīsies gan Latvijas populārās mūzikas klasiķi, gan jauni mākslinieki

Rīga, 22.janv., LETA. Šogad Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases finālam Latvijas Televīzijas (LTV) veidota žūrija izraudzījusi desmit dziesmas, kurām mūziku rakstījuši tādi zināmi komponisti kā Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns un mūziķi Mārtiņš Freimanis, Lauris Reiniks.

Eirovīzijas nacionālās atlases finālā piedalīsies Reiniks ar savu dziesmu "Your Morning Lullaby", grupa "h2o" ar dziesmu "When I Close My Eyes", kurai mūzikas autors ir Staņislavs Judins, bet teksta autors - Jānis Strapcāns, projekts "Konike" ar dziesmu "Digi digi dong", kurai mūzikas autori ir Edijs Šnipke un Andris Konters, bet tekstu dziesmai rakstījis Šnipke.  

Finālā piedalīsies arī dziedātāja Kristīne Kārkla-Puriņa, izpildot dziesmu "Rišti rašti" lībiešu valodā, kurai mūziķu rakstījis Raimonds Tiguls, bet tekstu - Valts Ernštreits, dziedātāja Kristīna Zaharova ar dziesmu "Snow in July", kurai mūziku rakstījis Jānis Strazds, bet tekstu rakstījis Guntars Račs.

 

Nacionālās atlases finālā piedalīsies arī grupa "PeR" ar Freimaņa sarakstītu dziesmu "Like A Mouse", Dons jeb Artūrs Šingerejs ar dziesmu "My Religion is Freedom", kurai mūziku rakstījuši Zigmars Liepiņš un Jānis Liepiņš, bet tekstu - Ņikita Ivanovs un Zigmars Liepiņš. Tāpat piedalīsies Aisha jeb Aija Andrejeva ar dziesmu "What For? (Only Mr.God Knows Why)", kurai mūziku rakstījis Lūsēns, bet tekstu - Račs, dziedātājs Ivo Grīsniņš-Grīslis ar Ingara Viļuma dziesmu "Because I Love You" un grupa "Triānas parks" ar grupas dalībnieces Agneses Rakovskas dziesmu "Lullaby For My Dreammate (Diamond Lullaby)".

 

Eirovīzijas nacionālās atlases projekta vadītāja Iveta Lepeško žurnālistiem stāstīja, ka kopumā nacionālās atlases finālam tika iesniegtas 92 dziesmas, taču žūrijas vērtējumam tika nodotas 76 dziesmas. No konkursam pieteiktajām dziesmām divas tika anulētas, jo to autori bija ārzemju autori, lai gan šā gada konkursa nolikums paredzēja, ka konkursam var iesniegt tikai latviešu autoru darbus.

 

Deviņas dziesmas tika anulētas, jo bija pārkāpts iesnieguma termiņš, kā arī vairākas dziesmas netika no nodotas žūrijas vērtējumam, jo iesniegtie dokumenti neatbilda konkursa nolikumam un rupji tika pārkāpta iesniegto dziesmu hronometrāža.

Iesniegtās dziesmas vērtēja žūrija, kurā darbojās Uldis Marhilevičs, Ance Krauze, Marija Naumova, Niks Matvejevs, Artis Volfs un Kārlis Lācis. Pa vienai balsij piešķīra arī LTV Eirovīzijas darba grupa un jauniešu raidījuma "Sems" radošā komanda.

 

Marhilevičs, kurš bija izraudzīts par žūrijas priekšsēdētāju, uzsvēra, ka pēdējos gados gan starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, gan arī nacionālās atlases konkurss notiek citā, daudz augstākā līmenī, jo tiek iesniegtas profesionālākas dziesmas, kā arī profesionāli komponisti sākuši savus darbus iesniegt konkursam.

 

"Šogad uz rokas pirkstiem varēja saskaitīt dziesmas, kas bija ar roka ievirzi. Tāpat tika saņemtas dziesmas latviešu valodā, taču pēc šo dziesmu izvērtēšanas neviena nav bijusi tiks spēcīga, lai tiktu nacionālās atlases finālā," sacīja Marhilevičs, piebilstot, ka žūrijai no desmit nacionālās atlases finālistiem ir izvirzījies jau viens līderis, kas, viņuprāt, varētu arī uzvarēt.

 

Jau ziņots, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases fināls notiks 27.februārī Ventspils teātra namā "Jūras vārti". Šoreiz atšķirībā no iepriekšējiem gadiem nacionālajai atlasei netiks organizēti pusfināli. No desmit finālā iekļuvušajām dziesmām uzvarētājs tiks noteiks gan ar žūrijas, gan ar televīzijas skatītāja balsojuma palīdzību.

 

Lepeško stāstīja, ka starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad notiks Oslo, kopumā piedalīsies 39 valstis. Konkursam tiks rīkoti divi pusfināli, kur dziesmas vērtēs gan žūrija, gan televīzijas skatītāji.

 

Eirovīzijas nacionālo atlasi LTV arī šogad organizēs sadarbībā ar ilggadējiem partneriem - Ventspils pilsētu un Ventspils Attīstības aģentūru. Tāpat kā pērn, visas ar Eirovīzijas dziesmu konkursu saistītās izmaksas LTV segs no sponsoru līdzekļiem, neprasot valsts budžeta dotāciju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas