Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EK brīdina Latviju par iespējamu ekonomikas "smagu piezemēšanos"

Brisele, 13.febr., LETA--REUTERS. Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdināja Latviju par "smagās piezemēšanās" risku, aicinot valdību pastiprināt fiskālo politiku un kontrolēt algu pieaugumu.

Latvija pilnā mērā neapzinās ekonomiskos riskus - augstu inflācijas līmeni, pārmērīgu iekšzemes patēriņu, kā arī ārējo nelīdzsvarotību, uzsver EK eksperti.

 

 

"Programmas ekonomikas attīstības scenāriju ietekmē ārkārtīgi liels makroekonomiskās stabilitātes risks, turklāt pastāv "smagās piezemēšanās" iespēja," teikts EK paziņojumā.

 

 

"Latvija tiek aicināta izvirzīt ambiciozākus budžeta mērķus salīdzinājumā ar pašreizējo programmu, tādējādi samazinot pārkāršanas iespēju, kā arī nodrošinot ilgtspējīgu konverģenci," norādīja Eiropas Savienības ekonomikas un monetārās politikas komisārs Hoakins Almunija.

Vienlaikus EK komentēja arī Bulgārijas un Igaunijas ekonomiskās perspektīvas.

 

 

Šo valstu ekonomiskā nākotne ir stabilāka salīdzinājumā ar situāciju Latvijā, jo šajās valstīs ir stingrāka fiskālā politika.

 

 

Vienlaikus arī šajās valstīs ir zināms ekonomiskais risks.

 

 

Attiecībā uz Igaunijas ekonomiku EK eksperti norādīja: "Stingrāka fiskālā politika varētu lielākā mērā ierobežot ekonomikas pārkāršanas tendences un koriģēt makroekonomisko nestabilitāti. Šī nestabilitāte tuvāko gadu laikā varētu pakāpeniski samazināties."

 

 

Savukārt Bulgārijā "spēcīga ekonomiskā izaugsme liecina par pārkāršanu". Ja šī tendence turpināsies, tas varētu novest pie konkurētspējas samazināšanās, kā arī apdraudēt straujas izaugsmes ilgtspēju.

 

 

Bulgārija prognozē, ka valsts budžeta pārpalikums šogad varētu pārsniegt 3% no iekšzemes kopprodukta apjoma.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas