Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EK pozitīvi novērtē Latvijas darbu pie budžeta izdevumu samazināšanas

Rīga, 27.janv., LETA. Latvija ir rīkojusies efektīvi, samazinot izdevumus un mēģinot novērst pārmērīgo budžeta deficītu, teikts Eiropas Komisijas (EK) ziņojumā.

EK norāda, ka Latvija ir ievērojusi iepriekš izteiktos Eiropadomes ieteikumus, tomēr valstij būs jāpastiprina centieni, lai noteiktajā termiņā samazinātu budžeta deficītu zem 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.  

Komisija secinājusi, ka Latvijas iestādes ir rīkojušās efektīvi, īpaši attiecībā uz izdevumu vispārēju samazinājumu atbilstoši plānotajam, kas ļauj prognozēt, ka 2009.gada deficīts būs tuvu 10% no IKP, bet šo skaitli nepārsniegs, kas atbilst Eiropadomes 2009.gada jūlija ieteikumos noteiktajam mērķim.

 

Pēc EK domām, Latvijas 2010.gada budžetam vajadzētu būt ar 8,5% deficītu. Latvijas finanšu sektora uzraudzība esot "pietiekami nostiprināta".

 

EK sola turpināt rūpīgi uzraudzīt budžeta tendences Latvijā.

 

"Esmu gandarīts, ka varam secināt, ka Malta, Lietuva, Ungārija un Latvija ir veikušas atbilstošus pasākumus pārmērīga budžeta deficīta novēršanai. [...] Ungārija un Latvija, kas saņem īpašu maksājumu bilances atbalstu, šķiet, spēs samazināt savu budžeta deficītu zem 3% robežvērtības noteiktajā termiņā, tomēr tām jāpastiprina centieni, lai to tiešām panāktu," sacījis Eiropas Savienības ekonomikas un monetāro lietu komisārs Hoakins Almunija.

 

Pozitīvais ziņojums nozīmē, ka EK nesāks disciplinārlietu pret Latviju un Ungāriju.

 

Latvijas premjers Valdis Dombrovskis (JL) uzsvēris, ka EK pozitīvais ziņojums ir skaidrs apliecinājums tam, ka Latvijas ekonomikas stabilizācijas programma tiek sekmīgi īstenota un valsts budžeta deficīta samazināšana norit atbilstoši plānotajam.

 

Valsts finansiālā stabilitāte ir pamats ekonomikas atveseļošanai. Šis EK ziņojums ir arī pozitīvs signāls starptautiskajam finanšu tirgum, kas ļauj prognozēt pakāpenisku Latvijas kredītreitinga paaugstināšanos. Ir skaidrs, ka valsts kredītreitinga nostabilizēšana ir valstiska līmeņa prioritāte, kas dos pozitīvu impulsu tautsaimniecībai, uzlabos investīciju vidi Latvijā, veicinās eksportu un ļaus atjaunoties kreditēšanai, norādījis premjers.

 

Kā iepriekš tika prognozēts, pirmās uzlabošanās pazīmes jau vērojamas rūpniecībā, kas ir labs pamats ekonomikas atjaunošanās sākumam. Šī gada laikā to nozaru skaits, kas uzrādīs pieaugumu, turpinās palielināties. Līdz ar to ekonomikas lejupslīdes temps, kas pērn gada nogalē vēl bija samērā straujš, ievērojami mazināsies, bet šī gada otrajā pusē tiek prognozēta izaugsmes atjaunošanās, atzīmē Dombrovskis.

 

Valdības šā gada galvenais uzdevumus būs darbs pie ekonomikas sildīšanas pasākumiem un nodarbinātības jautājuma, jo bezdarbs patlaban ir lielākā sociālā problēma. Tikai līdz ar ekonomikas atveseļošanos atjaunosies arī pieprasījums pēc darbaspēka. Tās ir cieši saistītas lietas, par premjera nostāju aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas