EK sāk tiesvedību pret Latviju par energoefektivitātes rīcības plāna neiesniegšanu

Rīga, 17.okt., LETA. Eiropas Komisija (EK) sākusi tiesvedību pret vairākām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par energoefektivitātes rīcības plāna neiesniegšanu, šo valstu vidū ir arī Latvija.

Vēl pārkāpumu procedūra tiek sākta pret Beļģiju, Franciju, Grieķiju, Igauniju, Luksemburgu, Maltu, Portugāli, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju un Zviedriju, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

 

Dalībvalstis līdz šā gada 30.jūnijam nav iesniegušas savu energoefektivitātes rīcības plānu pretēji tam, kā tas noteikts 2006.gada Enerģijas galapatēriņa efektivitātes un energoefektivitātes pakalpojumu direktīvā. Rīcības plānā jāizklāsta valsts stratēģija, kā līdz 2016.gada beigām sasniegt noteikto mērķi - 9% enerģijas ietaupījumus, un jānorāda, kā dalībvalstis ievēro vairākas citas direktīvas prasības.

 

"Valsts energoefektivitātes rīcības plāni ir pierādījums, ka dalībvalstis apņēmušās lietot vistīrāko, vislētāko un visdrošāko enerģijas veidu - nepatērēto enerģiju. Esmu ļoti sarūgtināts, ka 12 dalībvalstis vēl nav iesniegušas savu rīcības plānu," teica ES enerģētikas komisārs Andris Piebalgs.

 

Lai gan EK ir ziņas, ka vairākās dalībvalstīs darbs pie energoefektivitātes rīcības plāna izstrādes jau ir ievērojami pavirzījies uz priekšu, tomēr, tā kā tās nokavēja 30.jūnija termiņu, komisijai jāsāk tiesvedība.

 

Direktīvas mērķis ir ieviest dalībvalstīs rentablus uzlabojumus enerģijas galapatēriņa efektivitātes jomā. Ja direktīvu ievieš pareizi, tai būtu jānodrošina vajadzīgie nosacījumi, lai varētu izveidot un attīstīt energopakalpojumu tirgu un piegādāt citus energoefektivitātes pasākumus tiešajiem patērētājiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas