Ekonomisko spriedzi izjūt 62 % mājsaimniecību

CSP izpētījis, ka gada laikā būtiski - par 7% - pieaudzis to mājsaimniecību skaits, kas naudas trūkuma dēļ nespēj segt komunālos maksājumus, īri vai atmaksāt kredītus.

Visvairāk ar ikmēneša saistību izpildi galā netikušo skaits pieaudzis Vidzemē un Pierīgā, mazāks pieaugums ir Zemgalē un Latgalē. Par 12,4% pieaudzis to mājsaimniecību skaits, kas nespēj segt neparedzētus izdevumus.

 

CSP uzskata, ka šādu izdevumu segšanai cilvēkiem ir jābūt atliktiem 120 latiem, ja šādas naudas nav, pēkšņas ķibeles, sākot no saplīsušas veļasmašīnas līdz iepriekš neparedzētām vizītēm pie ārsta, viņš nespēj apmaksāt. Šādas problēmas pieaugušas visos Latvijas novados un pilsētās vienādi.

 

Izvērtējot maksātspēju pēc mājsaimniecību turīguma, CSP secina, ka tieši turīgākos ļaudis viskrasāk skārusi ekonomiskā spriedze un viņu spēja tikt galā ar rēķiniem un neparedzētiem izdevumiem cietusi visvairāk. Vienlaikus par pāris procentiem palielnājies to ļaužu skaits, kas acīmredzot atmet ar roku ikmēneša maksājumiem, gādājot par to, lai mājās būtu siltums, kad tas nepieciešams, un galdā - gaļas ēdieni.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas