Eksperti ierosinājumu balsot pret Šķēles palikšanu TP vērtē kā formalitāti

Rīga, 26.nov., LETA. Tautas partijas (TP) kongresā partijas dibinātāja Andra Šķēles pieprasījums balsot par viņa darbības apturēšanu partijā bija formalitāte, uzskata aģentūras LETA aptaujātie eksperti.

Politologs Ivars Ijabs pašu balsojumu vērtēja kā komisku, jo "Šķēles ietekme partijā nevienam nekad nav bijis noslēpums". "To var uztvert kā cirku, kuram nav nekādas praktiskas nozīmes," sacīja Ijabs, piebilstot, ka tas ir bijis ne visai veiksmīgs sabiedrisko attiecību paņēmiens.

 

Arī politologs Andris Runcis norādīja, ka balsojums "būtiski neko nemaina". "Šķēle ir partijas dibinātājs. Viņš nekad nav bijis prom," sacīja Runcis, norādot, ka Šķēle ir neformālais partijas līderis, kurā daudzi ieklausoties.

 

Runcis tomēr uzsvēra, ka Šķēles pieprasījums balsot par viņa darbības apturēšanu partijā bija "viltīgi" noformulēts, jo partijas biedriem nebija iespējas paust savu viedokli par to, ka Šķēlem būtu jāpaliek partijā, kā arī nebija iespējas atturēties.

 

Kā ziņots, sestdien, 24.novembrī, notikušajā TP kongresā Šķēle pieprasīja balsojumu, vai viņam turpināt darbu partijā.

 

Par Šķēles aiziešanu no TP nobalsoja tikai pāris kongresa delegāti - Saeimas deputāte Vaira Paegle un Aivars Broks no Daugavpils, kurš, jau runājot debatēs, aicināja Šķēli izstāties no TP. Apsvērt iespēju Šķēlem pārtraukt darbību TP debatēs izteica arī Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis, taču balsojumā pret Šķēli viņš nebalsoja.

 

Pārējie kongresa delegāti pauda atbalstu Šķēlem, pieceļoties kājās un aplaudējot.

 

TP kongresā bez diskusijām tika pieņemti grozījumi partijas statūtos, kas nosaka, ka partijas valdes sēdēs ar padomdevēja tiesībām, bet bez balsstiesībām varēs piedalīties bijušie TP priekšsēdētāji, kuri nav ievēlēti valdē. Līdz ar to partijas valdes sēdēs varēs piedalīties arī Šķēle.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas