Eksperti informēs par ugunsdrošību ziemas periodā

Rīga, 23.nov., LETA. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 27.novembrī informēs par ugunsdrošību ziemas periodā, atgādinot, cik bīstamas var būt bez uzraudzības atstātas degošas sveces, kā arī informējot par citiem ar ugunsdrošību saistītajiem jautājumiem.

VUGD statistika liecina, ka ziemas mēnešos palielinās ugunsgrēku skaits dzīvojamās mājās un arī bojā gājušo cilvēku skaits ir divreiz lielāks nekā vasaras mēnešos.

 

VUGD priekšnieka palīdze Inga Vetere norādīja, ka "jau nākamās nedēļas beigās adventes vainagā tiks aizdegta pirmā svecīte, taču, atstāta bez uzraudzības, tā var izraisīt lielu ugunsnelaimi".

 

Tostarp uzmanība jāpievērš arī daudziem citiem ar ugunsdrošību saistītiem faktoriem, piemēram, "liela nozīme cilvēka drošībai gadījumā, ja ugunsnelaime jau izcēlusies, ir tam, kādas durvis ir iebūvētas mājā un dzīvoklī, no kāda materiāla tās darinātas, vai tās izturēs uguns liesmas, nedeformēsies, vai spēsim tās atvērt", norādīja Vetere, piebilstot, ka gadījumos, ja ugunsnelaime jau ir izcēlusies, drošības prasību ievērošana iegūst cilvēka dzīvības vērtību.

 

Preses konferencē piedalīsies VUGD priekšnieks Ainars Pencis, VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Ugunsdrošības tehnisko normatīvu nodaļas priekšnieka vietnieks Vilnis Puļķis, VUGD Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktora vietnieks Ēriks Stankēvičs, SIA "Ideall" valdes priekšsēdētājs Gundars Dārznieks, kā arī SIA "SB & Partneri" valdes locekle Sabine Beca.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas