Eksperti: Pabrika un Štokonberga aiziešana būs liels un būtisks zaudējums TP

Rīga, 19.okt., LETA. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Aigara Štokenberga izslēgšana no Tautas partijas (TP) un ārlietu ministra Arta Pabrika demisionēšana un iespējamā aiziešana no partijas ir liels un būtisks zaudējums šim politiskajam spēkam, uzskata aģentūras LETA aptaujātie politologi.

Politologs Ivars Ijabs norāda, ka abi ministri ir izcēlušies ar patstāvīgu domāšanu un plašu kompetenci lēmumu pieņemšanā, kas ne vienmēr ir saskanējuši ar TP vadības un aiz tās stāvošo ekonomisko spēku viedokli.

 

"Šis ir sava veida TP patiesības moments, proti, šajā gadījumā mēs redzam, ka TP ir daļa, kas akli seko Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim un Andrim Šķēlem, bet ir arī citi, kuriem demokrātiskās vērtības un tiesiskums ir svarīgākas," sacīja Ijabs.

 

Viņš uzskata, ka Pabrika paziņojums par demisiju un Štokenberga opozicionārā attieksme pret dažādiem TP lēmumiem ir protests pret partijas vadības stilu, un TP šajā gadījumā ir tikai zaudējusi, jo pēc politologa domām, šie ministri ir bijuši tie, kuriem izdevies uzturēt ilūziju, ka partija strādā arī valsts interesēs, ne tikai pakļaujas zināmu ekonomisko spēku interesēm.

 

"Bez šiem cilvēkiem ilūzijas zudīs pilnībā, un abu minēto ministru aiziešana varētu būt lielāks trieciens TP, nekā tās vadībai sākumā varētu šķist," sacīja Ijabs.

 

Politologs Andris Runcis uzskata, ka Pabriks nolēmis demisionēt, jo tā savā ziņā ir vienīgā iespēja kā pievērst partijas uzmanību tiem procesiem, kas notiek tās iekšienē.

 

"Tas ir ar mērķi, lai partijas biedri aizdomātos," pārliecināts Runcis.

 

Pēc Runča teiktā, Štokenbergs no partijas izslēgts, jo pēdējā laikā centies parādīt, ka partijā jāpieņem citi lēmumi un lēmumu pieņemšanas procesam ir jābūt demokrātiskam.

 

Politologs arī uzskata, ka Kalvīša pēdējā laika lēmumi uz paziņojumi ir ievērojami grāvuši TP tēlu un vairojuši neuzticību šai partijai. Savukārt Ijabs pieļauj iespēju, ka no TP varētu aiziet arī citi tās biedri, piemēram, Vaira Paegle.

 

Jau ziņots, ka Štokenbergs piektdien izslēgts no TP un drīzumā tiks pieprasīta viņa demisija. Savukārt Pabriks TP valdes sēdē pats paziņoja par vēlmi atkāpties no amata, tomēr premjers un TP vadītājs Kalvītis pēc sēdes sacīja, ka Pabrika demisiju nepieņem, jo viņam jāpabeidz iesāktie darbi ministra amatā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas