Eksperts: Nākamās valdības politiskais kurss radikāli nemainīsies

Rīga, 7.nov., LETA. Nākamās valdības politiskais kurss radikāli neatšķirsies no premjera Aigara Kalvīša (TP) pašreiz vadītās valdības īstenotā, uzskata politologs Ivars Ījabs.

"Es domāju, ka tagad jau noteikti ir sākušās konsultācijas par nākamās valdības sastāvu un veidu, kā varētu to pašu veco valdību uzdot par jaunu," sacīja Ījabs.

Pēc eksperta vārdiem, nākamā valdība būšot valdība "Kalvītis numur divi". "Tas, ka nākamās valdības politiskais kurss būs vairāk vai mazāk tas pats, ir skaidrs. Koalīcijas kodols noteikti nemainīsies," prognozēja Ījabs.

Premjera paziņojumu par atkāpšanos eksperts vērtēja kā prognozējamu. "Viņš nevarēja turpināt tēlot muļķi un izlikties, ka nekas nav noticis. No otras puses, uzreiz atkāpties viņa situācijā būtu bijis pārgalvīgi, jo viņam ir patiešām daudz zināmas un nezināmas lietas jāpabeidz," teica Ījabs.

Kā ziņots, šodien Kalvītis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru paziņoja, ka 5.decembrī atkāpsies no amata. Pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas būs aktīvi jāsāk darbs pie jaunas valdības veidošanas, uzsvēra Kalvītis.

Kalvītis Latvijā līdz šim bija vienīgais premjers, kurš savu amatu saglabāja arī pēc Saeimas vēlēšanām. Valdības vadītāja postenī viņš bija vairāk nekā 1000 dienas.

Kalvītis valdību vada kopš 2004.gada 2.decembra.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas