Ekspremjers neizslēdz iespēju, ka Štokenberga izslēgšana no TP ir "dūmu aizsegs"

Rīga, 31.okt., LETA. Nevar izslēgt, ka patlaban Tautas partija (TP) īsteno "plānu B" un Aigara Štokenberga izslēgšana no politiskā spēka ir tikai "dūmu aizsegs", šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" (LPP/LC) apvienības pārstāvis, Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Andris Bērziņš.

Ekspremjers pieļāva iespēju, ka patlaban notiekošais ir pašas TP izstrādāts plāns, pie kura liela daļa TP cilvēku varētu pāriet uz Štokenberga izveidoto jauno partiju. Būtu jauna partija, jauns nosaukums, taču tie paši cilvēki.

 

Līdz ar to, iespējams, patlaban TP īsteno "kūleņus un manipulācijas". "Visādi runā," sacīja Bērziņš.

 

Vērtējot pašreizējo situāciju koalīcijā, LPP/LC pārstāvis atzina, ka "īstas uzticēšanās koalīcijā nav" un pastāv "jaunākā un vecākā brāļa sindroms", turklāt LPP/LC tiek uzskatīts par "jaunāko brāli".

 

LPP/LC neuzņemsies nākamās valdības vadīšanu. "Mums nav vajadzīga vara par katru cenu," sacīja ekspremjers, norādot, ka LPP/LC turpinās būt uzticams koalīcijas partneris, taču nevēlas kļūt par "kājslauķi".

 

Komentējot iespēju nākamajā koalīcijā iesaistīt "Saskaņas centru" (SC) vai "Jauno laiku" (JL), Bērziņš atzina, ka LPP/LC nav problēmu sastrādāties ar daļu SC un JL, kuri patlaban dažādu apstākļu dēļ ir "ārpus spēles".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas