Emsis pieļauj iespēju atkāpties no spīkera amata, saglabājot deputāta mandātu

Rīga, 17.sept., LETA. Indulis Emsis (ZZS) pieļauj iespēju, ka nākotnē varētu atkāpties no Saeimas priekšsēdētāja amata, saglabājot deputāta mandātu, taču par savu tālāko rīcību viņš vēlas konsultēties ar Valsts prezidentu un premjeru.

"Tāda iespēja, ka es atkāptos no spīkera amata, pastāv, taču man kaut kādā veidā būtu jānoskaidro, cik ilgi vēl ilgs šī neskaidrība," žurnālistiem sacīja Emsis.

 

"Es joprojām esmu gatavs rīkoties tā, kā labāk būtu valstij, tikai nezinu, kā labāk," sacīja Saeimas priekšsēdis, komentējot prokuratūras nosūtīto atbildi parlamenta Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijai.

 

Viņš norādīja, ka nekādus jaunumus no Ģenerālprokuratūras neesot guvis, tādēļ viņam esot grūti pieņemt kādu lēmumu.

 

Tautas partijas Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis atzina, ka, viņaprāt, arī komisija, kurai adresēta Ģenerālprokuratūras vēstule par Emsi un kuras skaidrojumu gaida Saeimas priekšsēdētājs, nevarēs viest skaidrību, jo šāds jautājums nav tās kompetencē.

 

"Pagaidām es uzskatu, ka spēkā ir Ģenerālprokuratūras iepriekš paustais, ka viņi sniegs skaidru atbildi, vai Emsis ir pārkāpis likumu," sacīja Kučinskis un norādīja, ka gadījumā, ja atbilde netikšot sniegta tuvāko nedēļu laikā, Saeimas komisija varētu prokuratūrai to paprasīt vēlreiz.

 

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis vēstulē komisijai norāda, ka prokuratūras lietvedībā ir kriminālprocess par noziegumiem, par kuriem atbildība paredzēta Kriminālkodeksa un Krimināllikuma sadaļās, kas runā par saimnieciskiem noziegumiem, amatnoziegumiem, noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā un valsts institūciju dienestā. Emsis šajā kriminālprocesā pratināts kā liecinieks.

 

Emša un citu liecinieku liecības esot pretrunā ar citiem kriminālprocesā noskaidrotiem faktiem, un joprojām tiek veiktas procesuālas darbības, lai noskaidrotu pretrunu rašanās cēloņus. Tādēļ pašlaik nav likumīga pamata pieņemt lēmumu saistībā ar Emša un citu liecinieku pretrunīgajām liecībām, norāda Maizītis.

 

Ģenerālprokurors informējis, ka izmeklēšanas darbības tiks veiktas iespējami īsākā termiņā.

 

Jau ziņots, ka sākotnēji, pēc liecību sniegšanas prokuratūrā, Emsis pieļāva iespēju atkāpties no amata un nolikt deputāta mandātu, taču jau pēc nedēļas viņš domas bija mainījis un paziņoja, ka turpinās darbu. Emsis ir apturējis savu ārpolitisko darbību.

 

Interneta medijs "Republika.lv" 24.augustā rakstīja, ka tuvākajā laikā Ģenerālprokuratūra, iespējams, vērsīsies Saeimā ar lūgumu lemt par imunitātes noņemšanu Emsim, kurš tiekot turēts aizdomās par nelikumīgu naudas pieņemšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas