ES projekta upuri - 17 pašvaldības

Finanšu ministrija ik pa laikam ziņo, ka Eiropas Savienības fondu administrēšanas sistēma pastāvīgi tiek uzlabota. Ministrijas jaunākie dati liecina, ka līdz 2009. gada beigām ir būtiski paātrinājusies finanšu apguve un ir izmaksāti 420 miljoni latu struktūrfondu naudas.

Bet ministrijas paziņojumos netiek atklāts, cik no šīs summas naudas izlietotāji ir spiesti maksāt atpakaļ valsts kasē kā nepareizi apgūtus līdzekļus jeb, ierēdņu valodā runājot, neattiecināmas izmaksas.

 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un tās iestādes nodrošināja, ka no 2008. gada pavasara dabaszinību, matemātikas un svešvalodu skolotājiem ir iespēja saņemt ikmēneša stipendijas no 65 līdz 150 latiem līdz pat 2013. gadam.

 

Šī bija pirmā ES struktūrfondu aktivitāte, kas valstī kopumā tika sākta jaunajā fondu apguves periodā ar mērķi uzlabot vispārējās izglītības kvalitāti un veicināt jauno pedagogu piesaisti darbam skolās. Projektā iesaistījās 34 pašvaldības.

 

Taču dīvainības gandrīz pēc gada kopš projekta sākšanas ir notikušas ar tā administrēšanu. Pusei pašvaldību aģentūra pieprasa atdot atpakaļ daļu no līdzekļiem, kas iztērēti projekta vadīšanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas