ES varētu piešķirt līdzekļus problēmu risināšanai Latvijas, Igaunijas un Somijas robežpunktos ar Krieviju

Rīga, 5.okt., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja ir atbalstījusi ierosinājumu par līdzekļu piešķiršanu Latvijas, Igaunijas un Somijas robežpunktu attīstīšanai uz Eiropas Savienības (ES) un Krievijas robežas.

Līdzekļi varētu tikt atvēlēti robežpunktiem Terehovā, Narvā un Valimā. Līdzekļi paredzēti, lai palielinātu satiksmes drošību trīs ES ziemeļaustrumu ārējās robežas robežšķērsošanas punktos, veidojot drošus un ērtus kravas automašīnu stāvlaukumus.

 

Balsojums par līdzekļu atvēlēšanu pirmajā lasījumā paredzēts 25.oktobrī EP plenārsesijā, aģentūru LETA informēja EP deputāta Roberta Zīles (TB/LNNK) asistente Guna Zaķe-Baltā. Pilotprojekta pieteikumu iesniedzis Zīle, kura pārstāvētā Transporta un tūrisma komiteja jau iepriekš atbalstījusi viņa priekšlikumu.

 

Zīle aģentūrai LETA skaidroja, ka viņa piedāvātajā pieteikumā sākotnēji ierosināts atvēlēt 9 miljonus eiro (6,3 miljonus latu) no EP budžeta saistību daļas, bet no budžeta izmaksu daļas līdzekļus nepiešķirt.

 

EP Budžeta komiteja tomēr vienojusies atbalstīt priekšlikumu, ar kuru no 2008.gada budžeta 3,5 miljoni eiro (2,4 miljoni lati) tiek atvēlēti budžeta saistību daļā, bet trīs miljoni eiro (2,1 miljoni latu) - izmaksu daļā. Savukārt 2009. un 2010.gadā pilotprojekts varētu turpināties, atvēlot tam finansējumu arī no nākamo gadu ES budžetiem.

 

"Nauda nav iezīmēta nevienai konkrētai valstij," uzsvēra Zīle, norādot, ka, ja EP atbalstīs šo priekšlikumu, tad Eiropas Komisijas kompetencē būs projektu īstenošana, strādājot kopā ar katru valsti. "Protams, ir jābūt aktivitātei no mūsu puses, arī no privātā sektora," sacīja deputāts.

 

Zīle prognozēja, ka, visticamāk, projekts gūs atbalstu arī EP plenārsesijas balsojumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas