Februārī Latvijā būs vērojams Mēness aptumsums

Rīga, 28.aug., LETA. Nākamā gada 21.februārī Latvijā būs vērojams pilns Mēness aptumsums, aģentūru LETA informēja Latvijas Astronomijas biedrības (LAB) projektu vadītājs Mārtiņš Gills.

Iepriekšējais mēness aptumsums Latvijā bija vērojams 3.marta naktī, taču, tā kā bija apmācies laiks, pilnu Mēness aptumsumu bija grūti novērot, sacīja Gills.

 

Gills informēja, ka šodien Mēness aptumsums bija novērojams Austrālijā, Japānā, Jaunzēlandē, Indonēzijā, Kamčatkā, Aļaskā, Havaju salās, Kalifornijā un Sanfrancisko, taču Eiropā, Āfrikā un lielākajā daļā Āzijas interesantā astronomiskā parādība nebija vērojama.

 

Mēness aptumsums notiek vidēji divas reizes gadā. Tomēr ne visi aptumsumi novērojami Latvijā, kā arī ne vienmēr ir novērošanai labvēlīgi laika apstākļi. Piemēram, 2005.gadā abi Mēness aptumsumi Latvijā un pārējā Eiropas teritorijā nebija novērojami, bet 2006.gada 7.septembrī aptumsums nebija novērojams slikto laika apstākļu dēļ.

 

Lai novērotu Mēness aptumsumu, speciāla sagatavošanās nav nepieciešama. Nakts vidū Mēness būs diezgan augstu debesīs, tādēļ nebūs grūti atrast piemērotu novērojumu vietu arī pilsētas apstākļos. Lai pēc iespējas pilnvērtīgāk saskatītu Mēness virsmas spilgtuma un krāsas pārmaiņas, novērojumiem ieteicams izvēlēties vietas, kas ir minimāli apgaismotas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas