Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Februārī Rīgā rēķini par siltumu būs vidēji mazāki par 30%

Rīga, 6.marts, NOZARE.LV. Samazinoties siltumenerģijas cenai un āra gaisa temperatūrai kļūstot augstākai, rēķini par siltumu februārī Rīgā vidēji būs par 30% mazāki nekā janvārī, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja AS "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Februārī vidējā āra gaisa temperatūra bija mīnus 0,8 grādi, kas ir par 4,5 grādiem siltāk, salīdzinot ar janvāri, kad vidējā āra gaisa temperatūra bija mīnus 5,3 grādi.  

Siltumenerģijas tarifs februārī bija 42,81 lats par par megavatstundu (MWh), kas ir par 4,4% mazāks nekā janvārī. Arī norēķinu periods bija par trim dienām īsāks nekā janvārī.

 

Siltumenerģijas patēriņu tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra, siltummezglā noteiktais temperatūras režīms un ēkas tehniskais stāvoklis, uzsver uzņēmumā.

 

Lai samazinātu patērētās siltumenerģijas daudzumu, "Rīgas siltums" aicina pievērst uzmanību siltuma lietderīgai izmantošanai un atgādina par individuālo siltummezglu regulēšanas iespējām, kas ir izbūvēti gandrīz visos Rīgas namos.

 

Siltummezgli, strādājot automātiskā režīmā, ļauj regulēt apkures sistēmas un karstā ūdens temperatūru atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamo karstā ūdens un apkures sistēmas temperatūru nosaka dzīvokļu īpašnieki. Atbilstoši dzīvokļu īpašnieku pieņemtajam lēmumam ēkas pārvaldnieks vai ēkas apkalpojošais personāls iestata izvēlētos parametrus ēkas siltummezglā.

"Rīgas siltums" papildus atgādina, ka apkures parametru samazināšana individuālajos siltummezglos par vienu grādu ļauj ietaupīt ap 5% no apkures izmaksām.

 

Apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% mājās, kurās kompleksi veikti energoefektivitātes paaugstinoši pasākumi - norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu nomaiņa, rekuperatīvās ventilācijas sistēmas izveide, apkures un karstā ūdens sistēmu renovācija.

 

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

 

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 900 kilometri, no kuriem 74% atrodas uzņēmuma īpašumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas