Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Finanšu ministrija publisko īpašuma nodokļa trīs variantus

Finanšu ministrija publiskojusi Starptautiskā valūtas fonda (SVF) tehniskās palīdzības misijas ieteikumus nekustamo īpašumu aplikšanā ar nodokli, kas, visticamāk, varētu tikt ieviests no 2011. gada 1. janvāra.

Pirmajā variantā nekustamā īpašuma nodoklis dzīvokļiem un dzīvojamām mājām - 1,5% no to kadastrālās vērtības. Tāpat kā pašlaik būtu jāmaksā nodoklis par zemi - 1,5% no zemes kadastrālās vērtības. Vienlaikus no aprēķinātās nodokļa summas atskaitītu 71 latu.

 

Ministrijā skaidro, ka tiem īpašniekiem, kuru īpašumiem aprēķinātā summa nepārsniegtu 71 lata robežu, nekas nebūtu jāmaksā. Šāds atvieglojums gan būtu tikai tiem dzīvokļiem un dzīvojamām mājām, kuras īpašnieki ir deklarējuši kā pastāvīgās dzīvesvietas. Par citiem izīrētiem dzīvokļiem vai privātmājām būtu jāmaksā visa aprēķinātā nodokļa summa.

 

Otrajā variantā tiktu ieviests vienots nekustamā īpašuma nodoklis dzīvokļiem un dzīvojamām mājām kopā ar zemi, uz kuras tās atrodas, - 1% no kadastrālās vērtības.

 

Trešajā variantā nodokļa likmes svārstītos no 0,5 līdz 2% no kadastrālas vērtī-
bas. Otrajā un trešajā variantā nekādi atvieglojumi nav paredzēti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas