Finanšu ministrs nākamajos gados neredz iespējas samazināt nodokļus

Tā kā 2012.gadā ir nepieciešams nepieļaut augstu inflāciju un iekļauties Māstrihtas kritērijos, nākamajos gados nodokļu samazināšana netiek paredzēta, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" teica finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš pagaidām neprognozēja, vai nākamgad tiks veikti budžeta grozījumi. "Es domāju, ka būs ļoti interesanti paskatīties, kā pildīsies budžets pirmajos gada mēnešos un kas notiks ekonomikā - gan ārējā, gan iekšējā. Es ceru, ka tur parādīsies pozitīvi signāli, kas dotu mums manevra iespējas vai nu 2011.gadā, vai attiecīgi 2012.gadā," sacīja Vilks.

Finanšu ministrs atzina - ja arī budžeta ieņēmumi būs lielāki, nekā plānots, nodokļu samazināšana nav plānota.

"Par samazināšanu es ļoti šaubos. Mēs nevaram nodokļus samazināt, ja vēlamies 2012.gadā redzēt mazāku inflāciju. Drīzāk mēs varam skatīties, varbūt atsevišķās pozīcijas tomēr varam izdevumus palielināt. Vai arī, ja mums ir lielāki ieņēmumi, varam vairāk 2012.gada konsolidāciju paņemt uz sevi. Es domāju, ka tāds logs pavērsies vaļā. Manuprāt, vairāk uz pozitīvo, nevis negatīvo pusi. Tāpat mums ir svarīgi paskatīties, kā ies pašvaldībām. Skatīsimies arī, kāda situācija ir sociālajā tīklā, kā ir mazāknodrošinātajiem, kas notiek ar simtlatniekiem, kāda transformācija," klāstīja Vilks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas