Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fotoradaru apsaimniekošanu uzticēs privātam sektoram

Ņemot vērā, ka Iekšlietu ministrijai trūkst līdzekļu jauno fotoradaru ieviešanai un to darbības nodrošināšanai, iecererēts īstenot jaunu finansēšanas modeli.

Tas paredz, ka lielāko daļu risku uzņemas pakalpojuma sniedzējs, kas par saviem līdzekļiem pilnā apmērā veic gan visa tehniskā aprīkojuma iegādi, gan tā uzturēšanu un darbības nodrošināšanu, kā arī iegūtās informācijas nodošanu attiecīgajām institūcijām tālākai apstrādei un lēmumu pieņemšanai par pārkāpēju sodīšanu. Par to komersants saņem samaksu no valsts budžeta ieņēmumiem. Lai to īstenotu, nepieciešamas izmaiņas Ceļu satiksmes drošības likumā, kuras sagatavojusi ministrija un kuras otrdien tiks skatītas valdībā.


Likumprojekts paredz - ja pārkāpumi ceļu satiksmē tiek fiksēti ar fotoradaru, komersants kā sa-
maksu par tehnisko līdzekļu uzstādīšanu un to darbības nodrošināšanu saņem valdības noteikto
daļu no faktiskajiem ieņēmumiem jeb no naudas sodiem, kas uzlikti par administratīvajiem
pārkāpumiem, kuri fiksēti ar šiem tehniskajiem līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas