Gada sākumā internets bija pieejams 51% mājsaimniecību

Rīga, 10.okt., LETA. Šā gada pirmajā ceturksnī internets bija pieejams katrai otrajai jeb 51% mājsaimniecību, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktā apsekojuma par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju lietošanu mājsaimniecībās rezultāti.

Savukārt vismaz reizi mūžā internetu ir lietojis 61% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

 

Lai piekļūtu internetam, mājsaimniecībās visvairāk tika izmantots galda dators - 38% gadījumu, kas ir par desmit procentpunktiem vairāk nekā 2006.gada pirmajos trijos mēnešos.

 

Mobilo telefonu interneta piekļuvei izmantoja 30% no visām mājsaimniecībām, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem trim mēnešiem.

 

6% no visām mājsaimniecībām interneta piekļuvei izmantoja portatīvo datoru, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.

 

Vecuma grupā no 16 līdz 24 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā datoru bija lietojuši 94%, no 25 līdz 54 gadiem - 65%, bet vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem - tikai 18% no visiem iedzīvotājiem.

 

Savukārt internetu pēdējos trīs mēnešos vecuma grupā no 16 līdz 24 gadiem lietojuši 94%, vecuma grupā no 25 līdz 54 gadiem - 62%, bet vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem - tikai 16% iedzīvotāju.

 

43% no visiem iedzīvotājiem internetu lietoja mājās, kas ir par 12 procentpunktiem vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Darba vietā internetu lietoja 22% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

 

10% iedzīvotāju internetu izmantoja izglītības iestādēs, taču vecuma grupā no 16 līdz 24 gadiem šis rādītājs bija ievērojami augstāks - 50%.

 

Pirmajā ceturksnī 94% interneta lietotāji to izmantoja informācijas meklēšanai un tiešsaistes pakalpojumiem. 89% no lietotājiem izmantoja iespēju sazināties internetā.

 

50% tīmekļa lietotāju izmantoja internetbanku. Savukārt par valsts un pašvaldību iestāžu darbu un piedāvātajām iespējām ar interneta palīdzību interesējās 33% tīmekļa lietotāju. 34% mēģināja uzzināt informāciju par izglītības un mācību iespējām.

 

15% no visiem iedzīvotājiem jeb 25% interneta lietotāju vismaz reizi internetā bija iepirkušies un pasūtījuši preces vai pakalpojumus savām vajadzībām.

 

Internetā galvenokārt iepirkās tā lietotāji vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem - 32%, pārsvarā to darīja vīrieši - 26%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas