Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaismas pils durvis vērsies 2013.gadā

Latvijas Nacionālajai bibliotēkai jābūt gatavai 2012. gada 18. novembrī, tā nolēma Ministru kabinets. Bet apmeklētāji Gaismas pilī tiks ielaisti tikai 2013. gadā.

Lai Gaismas pili varētu uzbūvēt līdz 2012. gadam, kultūras ministrs Ints Dālderis lūdza valdību bibliotēkai piešķirt 13 562 417 latus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet daļu no naudas, kas plānota 2012. gadā, piešķirt jau nākamgad.

 

I. Dālderis sacīja, ka šāda līdzekļu pārdale ļautu ietaupīt 17 miljonus latu, jo būvniecībai jānotiek, kamēr nav kāpusi inflācija.


Kultūras ministrija atgādināja, ka, krasi pasliktinoties ekonomiskajai situācijai valstī, budžets tika
vairākas reizes grozīts tā, lai 2010. un 2011. gadā bibliotēkas finansējumu samazinātu par gandrīz
70 procentiem. Šā iemesla dēļ nav iespējams pabeigt būvdarbus līgumā paredzētajā termiņā - līdz
2011. gada jūlijam. Tāpēc Kultūras ministrija valdībai iesniedza divus priekšlikumus par būvdarbu
pabeigšanas gala termiņiem - 2012. gada novembri vai 2014. gada martu.

 

Valdība nolēma, ka būvdarbi ir jāpabeidz 2012. gadā līdz valsts svētkiem. Ja Saeima atbalstīs valdības lēmumu unnļaus Kultūras ministrijai piešķirt naudu no budžeta programmas "neparedzētiem gadījumiem", kā arī pārdalīt finansējumu, tad mērķi varēs sasniegt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas