Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaismas pils jāpabeidz trīs gadu laikā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likums paredz, ka jaunā ēka tiks pabeigta 2012. gada beigās un nodota bibliotēkas darbinieku rīcībā, lai 2013. gada laikā to varētu pienācīgi sagatavot un 2014. gadā tā jau pilnībā kalpotu sabiedrības vajadzībām.

Šobrīd valdībai jāizšķiras - sekot šim ekonomiskajam scenārijam vai projekta īstenošanas laiku paildzināt.

 

Pirmajam lēmumam par labu šobrīd sliecas vairāki apstākļi, īpaši fakts, ka, būvējot Gaismas pili lēnāk, valstij tas izmaksās par 17 miljoniem latu dārgāk nekā plānots, turklāt tādā gadījumā jāveic izmaiņas likumā.

 

Tāpat medijos izskanējusi ziņa, ka finansējuma samazinājums līgumā ar būvniekiem nav atrunāts un teorētiski pastāv iespēja, ka valsti var iesūdzēt tiesā. Paši būvnieki gan noliedz, ka apsvērtu šādu iespēju, un ir pārliecināti, ka tiesvedība nevienam neko nedos.

 

Šobrīd arī aktualizējies jautājums par jaunās bibliotēkas ēkas funkcionālo un simbolisko nozīmi tuvākajā nākotnē, kad Latvijā notiks vairāki starptautiskas nozīmes pasākumi.

 

Kā zināms, 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, savukārt gadu vēlāk Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, turklāt svinēs atjaunotās valsts 25. gadadienu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas