Gaļas liellopu vairāksolīšana lopkopjiem kļūst neizdevīgāka

Gaļas liellopu un citu dzīvnieku vairāksolīšanas rīkotāji Mazzalves pagastā SIA "Baltic Beef cattle auctions" rīkojas negodīgi pret uzņēmējiem pircējiem un pārkāpj godīgas konkurences likumus, uzskata uzņēmējs Mehmets Celiks. Rezultātā ciešot arī lopk opji, kas izsolē nesaņem visaugstāko iespējamo cenu.

M. Celika uzņēmums SIA "Genova" ir lielākais gaļas liellopu eksportētājs uz Turciju. Tieši ar viņa atbalstu pērn Latvijas un Turcijas veterinārie dienesti noslēdza līgumu par nosacījumiem dzīvnieku eksportam uz Turciju. Savukārt Latvijas Šķirnes audzētāju savienība - sadarbības līgumu ar Turciju uz pieciem gadiem.

 

Kā norāda zemnieku saimniecības "Liepas" saimnieks Agris Veide, liellopu eksporta sākšana uz Turciju radīja "cenas sprādziena" efektu. Proti, vidējā cena Mazzalvē rīkotajās vairāksolīšanās par gaļas bullīša dzīvsvara kilogramu uzkāpa no 1,20 latiem pērn līdz 2,47 latiem šā gada oktobrī.

 

Ārpus izsolēm cena kāpa no 0,90 - 1,00 latiem līdz 1,80 - 2,10 latiem par dzīvsvara kilogramu. Tātad šīs vienošanās ļāva Latvijas saimniekiem beidzot saņemt maksu atbilstoši ieguldītajam darbam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas