Galvenais valsts notārs Endziņš iesniedzis atlūgumu

Rīga, 3.okt., LETA. Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Jānis Endziņš uzrakstījis iesniegumu par aiziešanu no amata, jo nav pārliecināts, vai valdība viņu atkārtoti apstiprinās šajā postenī.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK) noliedz minējumus, ka uz Endziņu būtu izdarīts spiediens - turklāt atlūgums esot iesniegts ministra prombūtnē. Premjers Aigars Kalvītis (TP) vispār nevarēja komentēt šo faktu, jo "līdz valdībai šis jautājums vēl nav nonācis", šodien vēsta laikraksts "Diena".

 

Premjers apgalvoja, ka viņam "nav nekādu problēmu ar Uzņēmumu reģistru", kuru dēļ viņš varētu būt ieinteresēts tā vadības maiņā, tāpēc dažādus minējumus uzskata tikai par spekulācijām. Jau vasarā bija izskanējusi neoficiāla informācija liecina, ka bijusi iecere nomainīt galveno valsts notāru.

 

Toreiz tieslietu ministrs sacīja, ka septembrī plāno tikties ar Endziņu. Taču no Bērziņa otrdien teiktā varēja noprast, ka šāda tikšanās nemaz nav notikusi.

 

"Apstākļi ir mainījušies, un Jānis Endziņš ir iesniedzis atlūgumu. Tā ir katra cilvēka personiska izvēle," laikrakstam teica tieslietu ministrs.

 

Negribīgi aiziešanas iemeslus, kādi esot vairāki, raksturoja arī Endziņš. Viņš jau 11 gadus esot strādājis Uzņēmumu reģistrā (UR) un neesot pārliecināts, vai tiks apstiprināts uz nākamo pilnvaru termiņu. Endziņš amatā būs līdz novembrim, tad lasīs lekcijas divās augstskolās, mazliet atpūtīsies un pēc tam veidošot savu konsultāciju biznesu.

 

Endziņš kopš 1996.gada bija toreizējā galvenā valsts notāra Māra Gulbja vietnieks. Kad Gulbi ievēlēja Saeimā, 2002.gada 26.novembrī Endziņu apstiprināja par galvenā valsts notāra vietas izpildītāju, bet 2003.gada 29.janvārī valdība viņu uz pieciem gadiem iecēla par galveno valsts notāru - viņa pilnvaru termiņš beigtos nākamā gada sākumā. Bērziņš norādīja, ka nākamais Uzņēmuma reģistra vadītājs tiks izraudzīts konkursa kārtībā.

 

Endziņš ir bijušā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Aivara Endziņa dēls - Endziņš ir ne tikai asi kritizējis pie varas esošos politiskos spēkus, bet startēja Valsts prezidenta vēlēšanās kā opozīcijas kandidāts.

 

Endziņa vadītais Uzņēmumu reģistrs uzmanību pievērsa arī pēc tam, kad smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga oponenti pavasarī pārņēma toreiz vēl lielākās AS "Ventspils nafta" īpašnieces AS "Latvijas naftas tranzīts" (LNT) varu, ārkārtas akcionāru sapulcē nomainot līdz tam Lembergam lojālo šī uzņēmuma valdi un padomi.

 

No amatiem atceltās LNT amatpersonas, viņu vidū valdes priekšsēdis Vladimirs Solomatins, toreiz asi kritizēja oponentu īstenoto LNT varas maiņu un to apstrīdēja UR.

 

Tomēr Endziņa vadītais UR varas maiņu atzina par likumīgu. Tas nozīmēja, ka ar Lemberga interesēm saistītie spēki zaudējuši kontroli par LNT un tai piederošajām VN akcijām (ap 38%). Jau tolaik vairāki neoficiāli avoti laikrakstam atzina, ka saistībā ar šo UR pieņemto lēmumu no Tieslietu ministrijas puses sekos mēģinājumi panākt Endziņa aiziešanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas