Gaujas nacionālo parku tā jubilejā varēs apmeklēt bez maksas

Valmiera, 7.sept., LETA. Gaujas nacionālā parka (Gaujas NP) administrācija, atzīmējot parka jubileju, 14.septembrī saviem apmeklētājiem dāvinās bezmaksas apmeklējumu, aģentūrai LETA pastāstīja Gaujas NP projektu vadītāja Kristīne Melece.

Bez maksas šai dienā var apmeklēt Zvārtes iezi, Āraišu vējdzirnavas un Līgatnes dabas takas.

 

Jo īpaši mīļi ciemos tiek gaidīti bērni no bērnu namiem, bāreņu namiem, internātskolām, daudzbērnu ģimenes, invalīdi, kā arī pansionātu iemītnieki.

 

"Zvārtes iezis ir viens no skaistākajiem smilšakmens iežu atsegumiem Latvijā. Garām iezim tek viena no straujākajām Gaujas pietekām - Amata. Seni nostāsti Zvārtes ieža vārdu saista ar raganām, tāpēc Apmeklētāju centrā un pļavā pie ieža var vairāk uzzināt par Zvārtes ieža raganām, pļavas augiem un dabas parādībām," sacīja Melece.

 

Āraišu vējdzirnavas ir viena no vēsturiskajām liecībām Āraišu ezera ainavā un atgādina par to darbības nozīmi senatnē. Līgatnes dabas takas apmeklētājus iepazīstina ar Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, viņa piebilda.

 

Gaujas NP apmeklētāji var vest līdzi dažādas rudens veltes kā cienastu parka dzīvniekiem, bet ciemiņi tiek lūgti dāvanas atstāt Apmeklētāju centrā, nevis uzreiz izbarot tās dzīvniekiem, viņa piebilda.

 

Šogad Gaujas NP atzīmē 34.jubileju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas