Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gavēņa vēstījumā pāvests aicina atbrīvoties no pieķeršanās pasaulīgām lietām

Vatikāns, 29.janv., LETA--DPA. Pāvests Benedikts XVI ikgadējā Gavēņa vēstījumā otrdien aicināja ticīgos nepadarīt materiālas lietas par elkiem un būt dāsniem žēlastības dāvanu devējiem.

Pāvests arī atgādināja, ka Lieldienu gavēnī, kas sākas Pelnu dienā - 6.februārī, ticīgajiem ir jāgavē un jālūdzas.

 

Šī gada vēstījumā pāvests sevišķi uzsvēra žēlastības dāvanu došanu, norādot, ka tas ir "īpašs veids, kā palīdzēt tiem, kas cieš trūkumu, un vingrināties sevis noliegšanā, lai atbrīvotos no pieķeršanās pasaulīgām lietām".

 

"Mūsu īpašums mums nepieder - mēs esam tā pārvaldnieki," vēstījumā, kas šogad izdots astoņu lappušu biezā brošūrā, atsaucoties uz Jauno derību, atgādina pāvests.

 

Benedikts aicināja kristiešus dalīties materiālajās bagātībās ar nabagajiem, "jo palīdzēt viņiem vispirms ir taisnības pienākums un tad arī žēlsirdības darbs".

 

Tiesa gan, mūsdienu tēlu pasaule dižojas ar dāsnumu, lai pašus devējus nostādītu uzmanības centrā. No šāda kārdinājuma ir jāizvairās, jo tas ir pretrunā ar evaņģēlija mācību, skaidroja pāvests.

 

"Tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara, tā ka tava dāvana paliek apslēpta," citējot Mateja evaņģēliju, atgādināja Benedikts.

 

Tomēr žēlastības dāvanu došana nav tikai dalīšanās materiālos labumos, bet arī mīlestībā un žēlsirdībā, sekojot Jēzus piemēram, kurš mira pie krusta, lai glābtu cilvēci.

 

Lieldienu gavēnis ilgst no Pelnu dienas līdz Klusajai sestdienai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas