Ģenerālprokuratūra un tiesa futbolē LNT pārdošanas tiesiskumu

«Kāpēc man ir jāsāk kaut kāda izmeklēšana,» uz jautājumu, vai tiks sākta izmeklēšana par to, ko īsti plānots pārdot telekompānijas LNT un starptautiskā zviedru mediju uzņēmuma MTG darījuma ietvaros, atbild tā dēvētās digitālgeitas krimināllietas tiesnesis Juris Stukāns.

Tiesnesis neslēpj, ka viņam neesot skaidrs, vai digitālgeitā apsūdzētais Andrejs Ēķis plāno pārdot krimināllietas ietvaros arestēto īpašumu, tomēr kriminālprocesu par to varot sākt prokuratūra, kura to pašu saka par tiesu.

 

Pirmdien televīzijas TV3 īpašnieka MTG pārstāvis Kaspars Ozoliņš norādīja, ka ar LNT pastarpināto īpašnieku a/s Neatkarīgie nacionālie mediji (NNM) noslēgts līgums par komerckanāla iegādi. Atbilstoši 2010. gadā Lursoft iesniegtajiem datiem NNM ir īpašnieks uzņēmumam TVLondon, kas ir simtprocentīgs LNT īpašnieks, taču akciju sabiedrībām aktuālais akcionāru saraksts nav jāsniedz obligāti. MTG un NNM darījuma pilnīgai noslēgšanai jāsagaida akcepts no Konkurences padomes , kas par abu kanālu apvienošanos drīkst lemt četrus mēnešus.

 

Tomēr neatbildēts paliek jautājums, kas īsti tiek pārdots, jo atbilstoši Lursoft 2010. gadā iesniegtajiem datiem visas NNM akcijas pieder A. Ēķim, kura īpašumtiesības ir arestētas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas