Ģimenes ārsti piekrīt slēgt līgumu par primāro veselības aprūpi

Rīga, 18.dec., LETA. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) piekritusi slēgt līgumu par primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu uz vienu gadu, aģentūru LETA informēja asociācijā.

Ārsti šā gada laikā kopā ar Veselības ministriju (VM) izstrādās nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos, lai uzlabotu un attīstītu primāro veselības aprūpi.

 

Tāpat paredzēts vienoties par nepieciešamo finansējumu 2009.gadam.

 

Pirmdien LĢĀA saņēma jaunu VM piedāvājumu - labojumus līgumā par primārās veselības aprūpes sniegšanu Latvijas iedzīvotājiem, kā arī finansējuma palielinājumu. Pēc 13.decembra LĢĀA un VM sarunām līguma projekta atsevišķos punktos ministrija bija veikusi labojumus un piedāvājusi reģistratora funkcijas nodrošināšanai vidēji 218 latus ārsta praksei.

 

Lai noskaidrotu ģimenes ārstu viedokli par jauno VM piedāvājumu, LĢĀA nosūtīja to biedriem un notika telefonbalsojums ar īsziņu palīdzību.

 

Ņemot vērā potenciālo veselības aprūpes pieejamības samazināšanos pacientiem līguma nenoslēgšanas gadījumā, vairākums Latvijas ģimenes ārstu nobalsoja par līguma slēgšanu uz vienu gadu.

 

Jau ziņots, ka LĢĀA pauda neapmierinātību ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) piedāvātajiem līgumiem ģimenes ārstiem 2008.gadam, jo valsts piedāvātais finansējums nesedza ģimenes ārstu sniegto pakalpojumu izmaksas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas