Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenes ārstu naudu varētu apsaimniekot pašvaldības

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš un parlamentārā sekretāre Dagnija Staķe tikusies ar Pašvaldību savienības veselības un sociālo lietu komitejas pārstāvjiem, lai kopīgi sāktu risināt jautājumu par ģimenes ārstu darba
uzlabošanu.

Galarezultātā ir jābūt grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību. D. Staķe pastāstīja, ka ministrija vēlas iesaistīt pašvaldības daudz aktīvāk ģimenes ārstu darba organizēšanā.

 

Iedzīvotāji sūdzas, ka pie ārstiem nav iespējams piekļūt pēc darba laika, tāpēc, visticamāk, tiks panākts, ka ārstiem darba laiks būs jāsaskaņo ar vietējo varu tā, lai ārsts būtu pieejams arī dienas otrajā pusē. Daudzās praksēs ārsti dodas mājās, kad pieņēmuši pēdējo slimnieku, bet netrūkst arī tādu prakšu, kur ģimenes ārsts par pacientiem īpaši neraizējas.

 

Kaut gan Ministru kabineta noteikumos ir norādīts, ka ārstam pacients, kurš nav akūts, ir jāpieņem piecu darba dienu laikā, tomēr nereti ir jāgaida vairāk nekā divas nedēļas.

 

Pašvaldības šā jautājuma risināšanā tiks iesaistītas arī tādēļ, ka tās atbild par sabiedriskā
transporta kustību savā teritorijā, un cilvēkiem ir pretenzijas, ka transporta dēļ līdz ārstiem vispār netiek.

 

Vairāki ģimenes ārsti rosinājuši, lai pašvaldību vadītāji organizē transportu iedzīvotāju
nogādāšanai līdz ārsta prakses vietai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas