Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godmanis Latvijas Pensionāru federācijai sola valsts atbalsta palielināšanu

Rīga, 7.febr., LETA. Šodien premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) tikšanās laikā ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadību solījis valsts atbalsta palielināšanu un pensiju palielināšanu.

 

Tikšanās laikā Godmanis ar LPF priekšsēdētāju Ainu Verzi pārrunāja aktuālos sociāli ekonomiskos jautājumus, kā arī norādīja uz pasākumiem, kas tuvākajā laikā tiks veikti pensionāru labklājības uzlabošanai.

 

 

Godmanis norādījis, ka šā gada jūnijā plānots palielināt piemaksas par darba stāžu, kas uzskaitīts līdz 1996.gadam, - no 19 santīmiem līdz 40 santīmiem.

 

 

Turklāt ir iecerēts atteikties no patlaban spēkā esošās normas, ka attiecīgā piemaksa tiek piešķirta tikai tiem pensionāriem, kuriem darba stāžs nav mazāks par 30 gadiem. Atbilstoši likumam šogad aprīlī un oktobrī arī tiks veikta pensiju indeksācija, kas kompensēs cenu un tarifu pieaugumu.

 

 

Ministru prezidents norādījis, ka no nākamā gada tiek plānoti vēl vairāki pasākumi, kas nodrošinās pensiju palielināšanos. Pirmkārt, tiks paaugstināts sociālā nodrošinājuma pabalsts no 45 latiem līdz 60 latiem.

 

 

Saistībā ar sociālā nodrošinājuma pabalsta celšanos par aptuveni 33% pieaugs arī minimālās pensijas apjoms. Tāpat saistībā ar sociālā nodrošinājuma pabalsta paaugstināšanu palielināsies arī pensiju indeksācijas robežas - divas reizes gadā indeksējamām pensijām šī robeža pieaugs no 135 latiem līdz 180 latiem un vienu reizi gadā indeksējamām pensijām - no 225 latiem līdz 300 latiem.

 

 

Tāpat strādājošiem pensionāriem papildu jau esošajam neapliekamajam minimumam, ko piemēro tikai pensijai, tiks izvērtēta iespēja no nākamā gada piemērot neapliekamo minimumu arī darba algai.

 

 

Sarunas noslēgumā Godmanis norādīja, ka pensionāru labklājības uzlabošana ir viena no valdības prioritātēm. Abas puses apliecināja gatavību arī turpmāk regulāri tikties, lai apspriestu pensionāriem aktuālākos risināmos jautājumus, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas