Godmanis paliek Zatlera izvirzītais premjera amata kandidāts

Rīga, 20.dec., LETA. Pēc šī rīta sarunām viens no Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" līderiem Ivars Godmanis paliek Valsts prezidenta Valda Zatlera izvirzītais premjera amata kandidāts, līdz ar to Saeima šodien balsos par Godmaņa valdības apstiprināšanu.

Zatlers intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka Godmanis līdz pat pēdējam brīdim esot centies runāt ar visām piecām Saeimā pārstāvētajām labējām partijām un mēģinājis starp tām rast kompromisu, diemžēl sarunas ar "Jauno laiku" (JL) bijušas nesekmīgas, tāpēc šodien Saeimai būs jābalso par četru partiju veidotu valdību.

Prezidenta vērtējumā, Godmanis esot darījis visu iespējamo, un vēl tagad faktiski "atstājis atvērtas durvis", jo "diskusijām nav pielikts punkts un tās turpināsies Saeimā".

Taujāts, kāpēc Godmaņa valdību tiek mēģināts apstiprināt lielā steigā, Zatlers pauda viedokli, ka nekādas steigas nav, jo valdības veidošanas process bijis garš, partijas vismaz mēnesi esot diskutējušas par ideoloģiskiem jautājumiem, taču vienmēr pienāk laiks, kad procesiem ir jāpieliek punkts. Latvijā kā demokrātiskā un parlamentārā valstī šis punkts ir jāpieliek Saeimai, balojumā novērtējot Godmaņa darbu, sacīja politiķis.

 

Savukārt jautāts, vai Godmaņa piedāvātais četru partiju valdības modelis ir labākais, Zatlers norādīja, ka politika ir kompromisu māksla, tādējādi varot uzskatīt, ka esošajā situācijā Godmaņa valdība esot optimālākā. Zatlers gan esot cerējis uz JL un viņu pienesumu valdības darba uzlabošanai.

 

Savukārt Godmanis sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra, ka sarunās pa nakti nekāds kompromiss ar JL nav panākts, tāpēc apstiprināšanai Saeimā tiks virzīta četru partiju veidota valdība.

 

Premjera amata kandidāts gan atzīmēja, ka tuvākajās stundās ar atsevišķām partijām tikšot runāts par atsevišķu ministru amata kandidātu nomaiņu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas