Gripas gadījumi joprojām nav reģistrēti; saslimšana ar saaukstēšanās slimībām nepieaug

Rīga, 14.nov., LETA. Joprojām gripas gadījumi valstī nav reģistrēti un saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām jeb saaukstēšanās slimībām saglabājas iepriekšējās nedēļas līmenī, liecina Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringā apkopotie dati par pagājušo nedēļu.

Vidējā saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā Latvijā bija 1167,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Visvairāk akūto augšējo elpceļu infekciju gadījumi reģistrēti Aizkraukles, Jelgavas, Madonas, Rīgas, Tukuma pilsētās un rajonos, kā arī Siguldā. Izglītības iestāžu apmeklējums ir labs - bērnudārzus apmeklē 76% audzēkņu, skolas - 91%.

 

SVA epidemiologi norāda: pašreiz saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām ir tādā pašā līmenī kā pagājušā rudens-ziemas sezonā un arī situācijas attīstība ir tāda pati kā pagājušajā sezonā, aģentūru LETA informēja SVA Sabiedrisko attiecību daļā.

 

Pagājušajā sezonā pirmie laboratoriski apstiprinātie gripas gadījumi tika reģistrēti 2007.gada janvāra pirmajā nedēļā, bet gripas epidēmija Latvijā sākās februāra sākumā. Iepriekšējā sezonā saslimstība ar gripu bija vērtējama kā "augsta", jo saslimstības maksimālais līmenis vairāk nekā trīs reizes pārsniedza sešu gadu vidējo maksimālo saslimstības rādītāju.

 

SVA atgādina, ka efektīvākais pretgripas profilakses līdzeklis ir vakcinācija. Arī šogad, tāpat kā iepriekš, tiek prognozēts, ka cirkulēs gan A, gan B tipa gripas vīrusi. Aizsardzība pret abu tipu gripas vīrusiem iekļauta arī šīs sezonas pretgripas vakcīnas sastāvā.

 

Tāpat arī svarīgi ir ievērot citus pretgripas profilakses pasākumus: ievērot personīgo higiēnu, it īpaši bieži mazgāt rokas, regulāri vēdināt telpas, lietot uzturā pēc iespējas vairāk šķidrumu - zāļu tējas, svaigas augļu un dārzeņu sulas, skābpiena produktus - kefīru, paniņas, biezpienu, produktus, kas satur fitokomponentus - svaigus kāpostus, ķiplokus, lociņus, citrusaugļus, kā arī produktus, kas satur C vitamīnu - kivi, mežrozīšu augļus, kāpostus, saldos piparus, apelsīnus un greipfrūtus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas