Groza likumu kravas automašīnu rindu samazināšanai uz Latvijas un Krievijas robežas

Rīga, 8.nov., LETA. Šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par autoceļiem", kas paredz, ka pirms Latvijas-Krievijas robežas šķērsošanas Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktos kravas transportlīdzekļiem iebraukšana stāvlaukumos ir obligāta.

Tā būs obligāta arī tiem kravas transportlīdzekļiem, kuriem atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai atļauts šķērsot robežkontroles punktus ārpus kārtas.

 

Likuma grozījumi noteic, ka par kravas transportlīdzekļu rindas organizēšanu speciāli izveidotajos stāvlaukumos pirms Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktiem ir maksājama valsts nodeva.

 

Konkrētus nosacījumus transportlīdzekļu stāvēšanai pirms Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktiem noteiks valdība.

 

Kā norāda Satiksmes ministrija (SM), pašreiz uz Latvijas-Krievijas robežas, kura vienlaikus ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža ar Krieviju, jau ilgu laiku pastāv kritiska situācija, jo kravas transportlīdzekļu apjoms pēdējos gados ir ļoti strauji pieaudzis. Rindā uz izbraukšanu no Latvijas bieži stāv pat 1000 kravas transportlīdzekļu.

 

Likuma grozījumi tika izstrādāti, lai noteiktu deleģējumu MK izdot noteikumus "Noteikumi par kravas transportlīdzekļu rindas organizēšanu un nodevas iekasēšanu speciāli izveidotajos stāvlaukumos pirms Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktiem un maksas iekasēšanu", tādējādi sakārtojot kravas transportlīdzekļu loģistiku pierobežas zonā un uzlabojot satiksmes organizāciju, paaugstinot satiksmes drošību un radot labākus darba un sadzīves apstākļus autovadītājiem.

 

Novirzot kravas transportlīdzekļu rindu speciāli izveidotajos stāvlaukumos pirms Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktiem, tiks uzlabota satiksmes drošība, jo pašlaik kravas transportlīdzekļu rindu dēļ transportlīdzekļu kustība notiek vienā joslā, norāda SM.

 

Tāpat kravas transportlīdzekļu rindas apgrūtina pierobežas pagastu iedzīvotāju dzīvi, pierobežas ceļus padarot satiksmei neizbraucamus un bīstamus.

 

Termināļa teritorijā tiks radīti attiecīgi apstākļi, lai, gaidot savu robežšķērsošanas kārtu, kravas transportlīdzekļu vadītāji varētu normāli atpūsties, nomazgāties un paēst, kā arī būtu pasargāti no dažāda veida noziedzīgām darbībām, kas tos apdraud, skaidro SM.

 

Pamatojoties uz Valsts robežsardzes sniegto informāciju 2006.gadā, Terehovas robežkontroles punktu ir šķērsojuši 138 398 kravas transportlīdzekļi. Ņemot vērā, ka kravas transportlīdzekļu skaits pie robežkontroles punktiem pieaug, SM prognozē, ka Terehovas robežkontroles punktu ik gadu šķērsos 140 000 kravas transportlīdzekļu.

 

Tas nozīmē, ka termināļu kopējie ienākumi sasniegs 1,4 miljonus latu gadā, prognozē SM.

 

No šīs summas vienu miljonu latu valsts maksās stāvlaukumu īpašniekiem par stāvlaukumu nomu, 115 500 latu gadā tiks maksāti darbinieku algās, 72 000 latu - stāvlaukumu apsardzei, 34 650 lati tiks nomaksāti nodokļos, bet transporta ekspluatācijas izdevumi prognozēti 17 000 latu apmērā.

 

Stāvlaukuma uzturēšanas izdevumi plānoti 73 000 latu apmērā, bet 77 000 latu atstāti rezervē.

 

Šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma saistītus grozījumus Teritorijas plānošanas likumā un Reģionālās attīstības likumā, kas ietilpst nākamā gada valsts budžetu pavadošo likumu paketē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas