Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grozījumi Darba likumā līdzsvaros darba devēju un ņēmēju tiesības

Triju gadu darbs un daudz smagu kompromisu - tā apjomīgos Darba likuma grozījumus rezumē to
tapšanā iesaistītie partneri. Par šiem grozījumiem drīzumā Saeima beidzot lems trešajā, galīgajā
lasījumā.

Likuma grozījumu autori cer, ka ar tām būs izdevies padarīt darba tiesisko attiecību regulējumu elastīgāku un uzņēmējdarbības videi draudzīgāku, kā arī ierobežot nelegālo nodarbinātību. Daži ieguvumi būs arī darba ņēmējiem.

 

Grozījumi Darba likumā ievērojami paplašinās darba devēju tiesības cīņā ar negodīgiem darbiniekiem, vērtē Rimi Latvia personāla vadītāja Līga Badauķe. Viņai piekrīt arī būvuzņēmuma Re & Re valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

 

Lai cīnītos ar negodprātīgiem slimotājiem, jaunie Darba likuma grozījumi paredz, ka darba devējs turpmāk drīkstēs atlaist darbinieku, kurš uz slimības lapas atrodas vairāk nekā pusgadu bez pārtraukuma vai vienu gadu triju gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.


Darba devējam turpmāk būs tiesības uzteikt darba līgumu ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc tam, kad darbinieks izdarījis nopietnu pārkāpumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas