Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grozījumi Maksātnespējas likumā sadalījuši iesaistītosd divās nometnēs

18. jūnijā Valsts prezidenta kancelejā notika sanāksme par minētā likuma nodošanu otrreizējai
caurlūkošanai.

Pagaidām lēmums par to vēl nav pieņemts. Valsts prezidenta Valda Zatlera padomniece Sanra Sondore - Kukule notikušo diskusiju novērtēja kā pretrunīgu, sarežģītu, smagu
un garu.

 

Viņa sacīja, ka dzirdējusi daudz skaļu viedokļu, taču diskusijā bijis maz empīrisku faktu,
kas pamatotu izskanējušos viedokļus un raksturotu ietekmi uz valsts tautsaimniecību un banku sektoru. Tāpēc ticis runāts par to, kā kontrolēt un uzraudzīt, lai likumā iestrādātie mehānismi darbotos.

 

Latvijas kredītņēmēju asociācija (LAKRA) lūdz V. Zatleru neatbalstīt šauras banķieru
grupas intereses un izsludināt Maksātnespējas likumu Saeimas pieņemtajā redakcijā. Viņi ir
pārliecināti, ka kredītresursu cenas nākotnē noteikšot nevis maksātnespējas regulējums, bet gan konkurence kredītu tirgū un iedzīvotāju maksātspēja, kuras atjaunošanā būtisku ieguldījumu sniegtu Maksātnespējas likums. Savukārt Komercbanku asociācijas vadītājs Teodors Tverijosn pēc diskusijas norādījis, ka pieņemtais likums sagraušot kreditēšanas vidi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas