Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grozīti noteikumi kredītņēmēju aizsardzībai

Valdība šonedēļ grozījusi noteikumuspar patērētāja kreditēšanu, kam, stājoties spēkā, būtu jāpalielina patērētāju aizsardzība, slēdzotkreditēšanas līgumus.

Valdības grozītie "Noteikumi par patērētāja kreditēšanu" nosaka patērētājakreditēšanas līgumam izvirzāmās prasības un tajā ietveramo informāciju, kā arī gada procentulikmes aprēķināšanas metodi, aprēķinā ņemot vērā visas ar kreditēšanas līgumu saistītās izmaksas.

 

Tāpat MK noteikumos minēts, kāda informācija patērētājam būtu jāsaņem pirms kreditēšanaslīguma noslēgšanas. Kredīta devējam pirms līguma noslēgšanas patērētājam būs jāsniedzbūtiskākā informācija par kreditēšanas pakalpojumu, aizpildot īpaši izstrādātu standarta veidlapu.

 

Šī informācija satur piedāvātā kreditēšanas pakalpojuma galvenos raksturlielumus un izmaksas, laipatērētājam būtu vieglāk salīdzināt dažādu kredīta devēju piedāvājumus. Papildus minētajaiveidlapai patērētājam būs tiesības saņemt arī līguma projekta kopiju, lai varētu ar to iepazīties sevērtā laikā un vietā vai lūgt speciālista konsultāciju pirms līguma noslēgšanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas