Gulbis pēc ilga pārtraukuma atgriezies pasaules ranga labāko 50 tenisistu vidū

Londona, 29.apr., LETA. Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP pasaules rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpies par sešām pozīcijām uz 47.vietu.

Gulbja kontā vienspēļu rangā pašlaik ir 885 punkti, kas ir par 49 vairāk nekā iepriekšējā rangā. Ranga labāko 50 tenisistu vidū latvietis atgriezies pirmo reizi kopš 2011.gada oktobra.  

Pagājušajā nedēļā latvietis startēja Barselonas "ATP World Tour 500" sērijas sacensībās Spānijā, kurās tika līdz trešajai kārtai. Savukārt nedēļu iepriekš Gulbis piedalījās Montekarlo "Masters 1000" sērijas turnīrā, kur piedzīvoja zaudējumu otrajā kārtā.

 

Šonedēļ Gulbi gaida cīņas Minhenes "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā Vācijā, kur pirmajā kārtā viņa pretinieks būs ATP ranga 42.vietas īpašnieks soms Jarko Nieminens.

 

No citiem Latvijas tenisistiem rangā Andis Juška pakāpies par trim vietām uz 382.pozīciju, Mārtiņš Podžus ieguvis sešas pozīcijas un ieņem 810.vietu, kas ir viņa karjeras rekords, bet Deniss Pavlovs, kurš šai sezonai nav aktīvi gatavojies, zaudējis 42 vietas un ieņem 1050.pozīciju.

 

Vēl ATP vienspēļu rangā 1398.vietā atrodas Miķelis Lībietis, Krišjānis Stabiņš ieņem 1405.vietu, bet Oskars Vaskis un Arkādijs Slobodkins ieņem attiecīgi 1568. un 1755.pozīciju.

 

Ranga labāko tenisistu vidū izmaiņas nav notikušas.

 

Pirmais joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kurš trešo gadu pēc kārtas triumfēja Austrālijas atklātajā čempionātā. Otro vietu ieņem šveicietis Rodžers Federers, kurš apsteidz britu Endiju Mareju, bet ceturto pozīciju ieņem spānis Davids Ferrers.

 

Piektajā vietā ir Rafaels Nadals no Spānijas, bet sestais ir Deivisa kausa ieguvējs Čehijas izlases sastāvā Tomašs Berdihs. Septītais ir argentīnietis Huans Martins del Potro, kuram seko Žo Vilfrīds Tsonga no Francijas. Devītais ir Rišārs Gaskē no Francijas, bet labāko desmitnieku noslēdz Serbijas tenisists Janko Tipsarevičs.

 

Dubultspēļu rangā no Latvijas tenisistiem visaugstāko pozīciju ieņem Juška, kurš atguvis desmit pozīcijas un ieņem 406.vietu, bet Pavlovs atguvis trīs pozīcijas un ir 719.vietā.

 

Tikmēr Gulbis jaunākajā dubultspēļu rangā ieņem 742.vietu. Vaskis, kurš dubultspēļu rangā pagājušā gada augustā atgriezās pēc 11 gadu pārtraukuma, atrodas 1229.pozīcijā, Lībietis ieņem 1267.vietu, bet dvīņubrāļi Jānis un Mārtiņš Podži dala 1498.vietu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas